sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

13°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejna akcja pomocy dla Agaty. Oddaj krew lub zostań dawcą szpiku!

Kolejna akcja pomocy dla Agaty. Oddaj krew lub zostań dawcą szpiku!
 

Pełna energii, śliczna, młoda dziewczyna. Tak w kilku słowach można opisać Agatę Pilarską. Agata od blisko roku walczy z ostrą białaczką. Kiedyś sama czynnie wspierająca potrzebujących jako członkini Centrum Wolontariatu w Turku, dziś sama potrzebuje pomocy. Pokażmy, że może na nas liczyć!

Na 7 lipca 2021 r. zaplanowano kolejną akcję pomocy dla Agaty. Będzie można oddać krew a także zostać dawcą szpiku dla Agaty. To dar jaki mieszkańcy Turku i powiatu mogą ofiarować i który w tym momencie jest najważniejszy dla walczącej z chorobą Agaty. Akcja odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w środę 7 lipca w godzinach od 8.00 do 11.00. Już dziś warto zaznaczyć sobie tę datę w kalendarzu i przybyć z chęcią pomocy do MDK.

reklama

- Agata jest 18-letnią uczennicą. Intensywnie udzielała się w wolontariatach oraz wszelkich inicjatywach charytatywnych. Niestety okazało się, że teraz to ona potrzebuje naszej pomocy. Zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę szpikową. Obecnie wymaga wielu ciężkich zabiegów, w tym chemioterapii i przetaczania krwi. Agata oczekuje na przeszczep szpiku. Podczas poboru będzie można oddać próbkę krwi bez dodatkowych ukłuć w momencie oddania krwi w celu jej przebadania i umieszczenia w rejestrze Dawców Szpiku. Trzeba to tylko zgłosić w trakcie rejestracji i wypełnić dodatkowy kwestionariusz. Jeżeli chcemy być tylko dawcą szpiku to pobierane jest około 10 ml krwi, wszystkie osoby między 18. a 55. rokiem życia, które mogą zostać dawcą, prosimy, żeby to zrobiły, bo nigdy nie wiemy, kiedy Nas czy kogoś z Naszej rodziny to spotka. Jeśli nie jest Ci obojętny los Naszej Wolontariuszki i innych chorych osób na białaczkę przyłącz się do akcji!!! - czytamy w komunikacie Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku.

To nie pierwsza akcja pomocy dla turkowianki. Poprzedni rok mimo pandemii obfitował w wiele inicjatyw związanych ze wsparciem Agaty. Przeprowadzono liczne pobory krwi wśród mieszkańców oraz pracowników lokalnych firm i instytucji. Wszystkie zakończyły się sukcesem i pokazały jak wiele można zdziałać łącząc siły wspólnej sprawie. Podobnie może być 7 lipca, wszystko zależy od Nas!

„Wszyscy wierzymy w to, że Agata szybko wróci do zdrowia
i nadal z uśmiechem na twarzy
będzie dzielić się swoim wielkim sercem”

Kolejna akcja pomocy dla Agaty. Oddaj krew lub zostań dawcą szpiku!

Podobne artykuły

Oddali ponad 15 litrów krwi w ramach poboru w...

Oddali ponad 15 litrów krwi w ramach poboru w...

17 wrz.
Oddali ponad 13 litrów krwi w zbiórce z Klubem...

Oddali ponad 13 litrów krwi w zbiórce z Klubem SHDK...

10 wrz.
I Ty zostań Honorowym Dawcą Krwi. Kolejna akcja...

I Ty zostań Honorowym Dawcą Krwi. Kolejna akcja...

6 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama