sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w egzaminach. Wyższa niż w województwie i kraju

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w egzaminach. Wyższa niż w województwie i kraju
 

Bardzo dobre wyniki na egzaminie ósmoklasisty uzyskali uczniowie szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Turek. Średni wynik całego miasta przewyższa wyniki szkół z innych gmin powiatu tureckiego, a nawet średnią województwa i kraju.

W skali Turku najwyższy wynik z języka polskiego uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. Na średnią „Jedynki” w wysokości 63,82% pracowało 96 uczniów. Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5 uzyskali za to najwyższy wynik z języka angielskiego: średnia 94 uczniów piszących ten egzamin to 74,07%. Również w matematyce, z minimalną przewagą nad „Jedynką”, lepsza była „Piątka”. W tym przypadku uzyskany wynik wynosi 51,54 %, przy czym wynik „Jedynki” to 51,33%. Warto odnotować, że w każdej ze szkół po jednym uczniu pisało egzamin z języka niemieckiego. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 na tym egzaminie uzyskał 100% punktów. 

reklama

Egzaminy w poszczególnych szkołach miejskich zdawało: w SP 1 - 96 uczniów, w SP 4 - 56 uczniów, w SP 5 - 95 uczniów. Tabela przestawia wyniki miejskich szkół i całego miasta w skali powiatu i województwa. 

źródło: UM Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w egzaminach. Wyższa niż w województwie i kraju

Podobne artykuły

Ruszyły egzaminy ósmoklasistów. W Turku zdaje...

Ruszyły egzaminy ósmoklasistów. W Turku zdaje je...

24 maj.

"Piątka" na piątkę. Laureaci i finaliści...

4 kw.
Uczniowie

Uczniowie "Piątki" w drodze po mandat posła Sejmu...

2 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama