Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Hej, Krwiodawcy! Nadchodzi kolejna akcja poboru krwi w Turku

Hej, Krwiodawcy! Nadchodzi kolejna akcja poboru krwi w Turku - Archiwum Turek.net.pl
Archiwum Turek.net.pl 

Ta akcja stała się już cykliczna - przed nami kolejna "Zbiórka krwi w Turku" pod honorowym patronatem Burmistrza miasta Turku!

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz Środowiskowy Klub Honorowych Dawców Krwi - PCK im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego serdecznie zapraszają wszystkich chętnych już w najbliższą środę, 21 lipca na akcję poboru krwi, która odbędzie się ponownie w budynku Miejskiego Domu Kultury w Turku od 8:00 do 11:00.

reklama

Nasza krew jest bardzo potrzebna - na stronie RCKiK w Kaliszu możemy sprawdzić, że stan zapasów krwi na dzień dzisiejszy (19.07.2021) jest w przypadku większości grup bardzo niski!

„Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa – ludzie tacy jak Ty!” – możemy przeczytać na stronie RCKiK w Kaliszu. Kto może zostać krwiodawcą? Każda osoba pełnoletnia do 65 roku życia, która przede wszystkim jest w pełni zdrowa, waży nie mniej niż 50kg i pragnie pomóc drugiemu człowiekowi. W dniu oddania krwi należy zjeść lekki posiłek, zabrać dokument ze zdjęciem i numerem PESEL.

Krew ludzka to bezcenny dar, gdyż pomimo nieustannego postępu w medycynie, jest to wciąż płynna tkanka ustrojowa, której nie można ot tak zastąpić inną substancją. Zapraszamy więc w najbliższą środę do MDK w Turku!

Hej, Krwiodawcy! Nadchodzi kolejna akcja poboru krwi w Turku

Podobne artykuły

W sobotę zlatujemy do Gniazda w Felicjanowie!...

W sobotę zlatujemy do Gniazda w Felicjanowie!...

z wczoraj

"MY PSY", czyli wyjątkowy musical na turkowskiej...

17 lip.
Casting do Musicalu

Casting do Musicalu "My psy" w Miejskim Domu Kultury

15 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama