piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Ludowcy o trudnej sytuacji szpitala w Turku. Sobczak rezygnuje z funkcji dyrektora SP ZOZ?

Wideo: Ludowcy o trudnej sytuacji szpitala w Turku. Sobczak rezygnuje z funkcji dyrektora SP ZOZ?
 

Z początkiem września co roku zwiększa się lokalna aktywność polityczna. Potwierdzeniem tego faktu jest druga już w tym miesiącu konferencja lokalnych polityków, tym razem prezesa PSL Mariusza Seńko i wiceprezesa Tadeusza Geblera. W trakcie rozmowy z dziennikarzami padła dość niepokojąca niepotwierdzona informacja o rezygnacji Krzysztofa Sobczaka z funkcji dyrektora SP ZOZ w Turku.

W ramach konferencji prasowej zorganizowanej w czwartek 2 września 2021 r. przed budynkiem byłego Domu Dziecka a obecnie placówką WOT-u w Turku, przedstawiciele lokalnych struktur PSL odnieśli się ponownie do trudnej sytuacji w turkowskim szpitalu. Mariusz Seńko przypomniał m.in. swoje zaniepokojenie brakiem publicznie dostępnego ogłoszenia konkursu na lekarzy do oddziału wewnętrzny. Przypomniał, że takiej informacji próżno było szukać na stronach internetowych szpitala. Pojawiła się ona dopiero 30 sierpnia 2021 r.

reklama

Najistotniejszą ciekawostką jaką z dziennikarzami podzielili się politycy PSL była niepotwierdzona informacja o rezygnacja obecnego dyrektora szpitala w Turku Krzysztofa Sobczaka. -Docierają do nas niepotwierdzone informacje, że pan dyrektor Krzysztof Sobczak złożył rezygnację z funkcji dyrektora szpitala w Turku i że ta rezygnacja prawdopodobnie została przyjęta - przekazał Seńko. Lider ludowców zaapelował do starosty Kałużnego oraz wicestarosty Karskiego o potwierdzenie tej informacji publicznie lub jej zdementowanie.

Jak podkreślił Mariusz Seńko efektem rezygnacji powinno być natychmiastowe ogłoszenie konkursu na nowego dyrektora, by nie potworzyła się sytuacja jak z przeciąganiem oficjalnego poszukiwania lekarzy do oddziału wewnętrznego. Prezesowi PSL wtórował wiceprezes Tadeusz Gebler, który ma nadzieje i trzyma kciuki za szybkie rozwiązanie problemu i skompletowania kadry lekarskiej oddziału wewnętrznego turkowskiego szpitala.

Całość konferencji w naszym materiale wideo.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Szpital w Turku dostanie pieniądze na podwyżki...

Szpital w Turku dostanie pieniądze na podwyżki dla...

z wczoraj
Urodziny i plener malarski. ŚDS w Żeronicach ma...

Urodziny i plener malarski. ŚDS w Żeronicach ma 15 lat

10 wrz.
Zakochani w Passacie 35i. Miłośnicy samochodów...

Zakochani w Passacie 35i. Miłośnicy samochodów z...

9 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama