wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Rezygnacja dyrektora szpitala w Turku. Sobczak potwierdza odejście.

Rezygnacja dyrektora szpitala w Turku. Sobczak potwierdza odejście. - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Potwierdzają się pogłoski o których wspomnieli przedstawiciele PSL w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej. Jest potwierdzenie rezygnacji Krzysztofa Sobczaka z funkcji dyrektora turkowskiego szpitala.

Po przekazaniu nieoficialnej informacji o rezygnacji dyrektora SP ZOZ skontaktowaliśmy się bezpośrednio z samym zainteresowanym. -Tak złożyłem rezygnację ze skutkiem na 30 września - potwierdza w rozmowie z redakcją Krzysztof Sobczak. Jak zaznaczył informacja ta niebyła podawana wcześniej do publicznej wiadomości z uwagi na trwające rozmowy negocjacyjne z przyszłym personelem oddziału wewnętrznego i mogłaby mieć negatywny wpływ na ich rezultat.

reklama

Rezygnacja została złożona w poniedziałek 30 sierpnia do Starostwa Powiatowego w Turku i przewiduje miesięczny okres wypowiedzenia. Nieoficjalnie wypowiedzenie zostało zaakceptowane przez Zarząd Powiatu Tureckiego. Nie są znane przyczyny tak drastycznego ruchu ze strony Krzysztofa Sobczaka pełniącego swoją funkcję dyrektora SP ZOZ w Turku od ponad 2 lata. O wyborze jego następcy zadecyduje konkurs, który zostanie  ogłoszony wkrótce.

Przypomnijmy, w wyniku przeprowadzonego w dniu 19 marca 2019 r. postępowania konkursowego spośród 3 kandydatów, komisja konkursowa bezwzględną większością głosów wyłoniła kandydata na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Turku w osobie Pana Krzysztofa Sobczaka.  Krzysztof Sobczak jest 57-letnim turkowianinem, Radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Zasiadał w organach nadzorczych spółek kapitałowych. Ponad 30 lat przepracował w KWB „Adamów” SA, gdzie był między innymi Prezesem Zarządu. Przez kilkanaście lat Przewodniczący NSZZ „Solidarność” w KWB „Adamów”. Pełnił wiele funkcji w strukturach regionalnych i branżowych NSZZ „Solidarność”. Przewodniczył Radzie Ławniczej przy Sądzie Rejonowym w Turku. Był również Prezesem Miejskiego Klubu Sportowego „Tur” Turek. 

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

O wątpiącym radnym Mariuszu, niepewnym...

O wątpiącym radnym Mariuszu, niepewnym dyrektorze...

12 maj.
Kardiologiczna i chorób wewnętrznych. Nowe...

Kardiologiczna i chorób wewnętrznych. Nowe poradnie...

6 maj.
Szpital w Turku nominowany do tytułu

Szpital w Turku nominowany do tytułu "Wzorowej...

5 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama