niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

4°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Znajdź największego i pokaż jaki jesteś "Kozak"! Rusza kolejny Konkurs Grzybiarski.

Znajdź największego i pokaż jaki jesteś
fot. envato.com / ivankmit 

Sezon grzybiarski trwa w najlepsze, więc wielu smakoszy tychże „darów lasu” ruszyło z koszykami w teren, by zapełnić swoje spiżarnie. Dla prawdziwych "kozaków" już po raz dziewiąty Nadleśnictwo Turek ogłosiło Konkurs Grzybiarski, na największego i najcięższego grzyba. Organizatorzy zapraszają wszystkich amatorów leśnych owoców do udziału w rywalizacji.

Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach. W pierwszej pod uwagę brana będzie największa waga grzyba wyrażona w gramach. W drugiej największa średnica kapelusza wyrażona w milimetrach. Rywalizacja trwać będzie do 30 listopada. Aby wziąć w niej udział należy przynieść znalezionego grzyba do sekretariatu nadleśnictwa lub Punktu Alarmowo Dyspozycyjnego, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00. Oba budynki mieszczą się przy ulicy Chopina 70 w Turku. Każdy grzyb zostanie komisyjnie zmierzony i zważony. Karta pomiarów zostanie w dokumentacji komisji, a znalazca grzyba otrzyma jej kopię. Przypominamy, że grzyby muszą być jadalne i nie objęte ochroną gatunkową.

reklama

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w grudniu na stronie internetowej Nadleśnictwa Turek. Dla znalazców trzech największych okazów w każdej kategorii przewidziane są nagrody. Więcej informacji o konkursie na stronach Nadleśnictwa Turek.

Podobne artykuły

80. rocznica utworzenia przez Niemców Getta...

80. rocznica utworzenia przez Niemców Getta Czachulec

22 wrz.
Druhowie z OSP Turek wspierają zwierzęta w...

Druhowie z OSP Turek wspierają zwierzęta w...

5 lip.
Strażacy ćwiczyli gaszenie pożarów na terenach...

Strażacy ćwiczyli gaszenie pożarów na terenach leśnych

1 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama