piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Odpowiedzialność prawna nieletnich - co młodzi ludzie wiedzą o konsekwencjach własnego postępowania.

Odpowiedzialność prawna nieletnich - co młodzi ludzie wiedzą o konsekwencjach własnego postępowania.
 

Z tym zagadnieniem zmierzyli się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Turku w ramach spotkań profilaktycznych z młodzieżą, które odbyły się 27 września w Szkole Podstawowej nr 5. Uczestniczyło w nich kilka najstarszych klas. Wiedząc, jak ważny to temat, szczególnie w czasie pandemii, kiedy uczniowie więcej czasu zaczęli sprzędzać w sieci, podjęto się organizacji spotkań, mających na celu uświadomienie realnych zagrożeń, czyhających na młodzież.

Internet, jak wiadomo, to niesamowite źródło informacji, ale również wirtualne miejsce, gdzie czujemy się anonimowi, widząc przed sobą jedynie ekran swojego komputera, tabletu czy telefonu. I właśnie ta niewiedza daje poczucie bezkarności i skłania czasami młodych ludzi do nieetycznych, czy wręcz karalnych zachowań w Internecie.

reklama

Mł. asp. Marzena Kwaśna z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji oraz mł. asp. Marcin Szczapiński - Dzielnicowy Rejonu I przedstawili młodym ludziom zagadnienia odpowiedzialności prawnej nieletnich w związku z negatywną aktywnością w Internecie oraz zachowań ryzykownych. Policjanci poruszyli także kwestię konsekwencji, wynikających z ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Do spotkań, w których udział wzięli uczniowie klas VIII, VII i VI B, doszło za sprawą szkolnych pedagogów i psychologa.

materiał prasowy nadesłany

2
3

Podobne artykuły

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim....

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim. Wykazano...

29 wrz.
Oszuści namówili mieszkankę powiatu do...

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do zaciągnięcia...

7 wrz.
Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama