niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

4°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejny sukces ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku

Kolejny sukces ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku
 

Uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej w im. Witolda Lutosławskiego w Turku, Jasio Pięta sukcesem zakończył udział w jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych ogólnopolskich konkursów instrumentów dętych blaszanych w Szczecinku.

Jasio Pięta to wychowanek PSM w Turku w klasie trąbki pod opieką Piotra Kmieciaka. W miniony weekend Jasio odniósł kolejny sukces w Szczecinku, gdzie w swojej kategorii wiekowej zajął II miejsce. Młodego trębacza z Turku pokonał jedynie waltornista z Koszalina, zatem wśród trębaczy był najlepszy. PSM Turek dziękuje za współpracę akompaniatorce - pani Aleksandrze Światłowskiej oraz niezastąpionej Radzie Rodziców Szkoły Muzycznej za sfinansowanie wyjazdu.

reklama

To nie jedyny sukces Jasia w tym roku. Nie tak dawno, bo w czerwcu 2021 roku, młody trębacz startował w Międzynarodowym Konkursie Trąbkowym „Mały trębacz w Trąbkach Wielkich” jako jeden ze 141 uczestników z 61 szkół muzycznych z terenu Polski, Europy i Chin. Jego prezentacja została zauważona przez międzynarodowe jury (Polska, Szwecja, Hiszpania). Uzyskana punktacja pozwoliła mu na zajęcie, w tym szerokim i doborowym towarzystwie, 2 miejsca.

Podobne artykuły

Wideo: Odkryj w sobie wirtuoza - rekrutacja do...

Wideo: Odkryj w sobie wirtuoza - rekrutacja do...

27 maj.
Państwowa Szkoła Muzyczna w Turku ogłasza nabór...

Państwowa Szkoła Muzyczna w Turku ogłasza nabór na...

29 mrz.
Turek: Koncertem

Turek: Koncertem "Uczeń i Mistrz" promowali...

14-05-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama