sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Rusza budowa nowej hali produkcyjno-magazynowej Flokk przy ul. Górniczej

Rusza budowa nowej hali produkcyjno-magazynowej Flokk przy ul. Górniczej
 

W dniu 12 października br., Flokk - producent siedzisk biurowych, rozpocznie inwestycję na terenie zakładu w Turku. To jeden z kluczowych projektów w strategii rozwoju przedsiębiorstwa, które trzy lata temu dołączyło do lidera rynku północnoeuropejskiego w zakresie wzornictwa i produkcji mebli – grupy Flokk. Prace budowlane mają zakończyć się w IV kwartale 2022 roku.

Nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa to kolejna w tym roku inwestycja Flokk realizowana na terenie fabryki w Turku. We wrześniu ukończono budowę Magazynu Wysokiego Składowania, który podwoił dostępne w zakładzie powierzchnie magazynowe. Nowy projekt zakłada dalszy rozwój tych zasobów, a także uruchomienie kolejnych linii produkcyjnych.

reklama

Zakład położony w centralnej części Polski, z 30-letnim doświadczeniem w wytwarzaniu i sprzedaży siedzisk biurowych, jest jednym z trzech z wiodących ośrodków produkcyjnych grupy Flokk. W 2021 roku do Turku została przeniesiona produkcja szwajcarskiej marki Giroflex, a w przyszłym roku w Wielkopolsce powstawać mają także meble szwedzkiej marki Offecct. Grupa doceniła również wysokie kompetencje szwalnicze zakładu, powierzając mu szycie pokrowców dla siedzisk miękkich z oferty Flokk.

Nowy obiekt powstanie na terenie działki przy ul. Górniczej 16, na miejscu hali, którą w listopadzie 2019 roku strawił pożar. Prace budowlane rozpoczną się w październiku 2021 roku i potrwają około 12 miesięcy. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Adamietz.

- To dla nas ogromny powód do radości, że po wyzwaniach, z którymi przyszło nam się zmierzyć w ostatnich latach, możemy dziś mówić o nowych projektach i planach rozwoju firmy mówi Piotr Chełmiński, Prezes Zarządu Flokk sp. z o.o. Po tragicznych wydarzeniach z 2019 roku, chcieliśmy nie tylko przywrócić nasz potencjał, ale przede wszystkim wykorzystać to zdarzenie jako katalizator do zmiany na lepsze – dla naszych pracowników, partnerów i klientów. Zrobiliśmy to! Rozpoczynamy właśnie budowę nowoczesnego obiektu, który pozwoli sprostać zadaniom powierzanym nam przez grupę oraz podejmować się kolejnych wyzwań w przyszłości dodaje Piotr Chełmiński.

Zgodnie z polityką firmy Flokk, wszystkie procesy technologiczne zlokalizowane w nowej hali, będą spełniać zasady zrównoważonego rozwoju. Dotyczy to zarówno ograniczenia potencjalnie szkodliwego wpływu działalności obiektu na środowisko naturalne, jak i zwiększenia komfortu pracowników oraz najbliższego otoczenia. Dodatkowo, na etapie projektowania, hala została wyposażona w szereg rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa, w tym ograniczających ryzyko rozprzestrzeniania się ognia.

reklama

- Jako firma odpowiedzialna, przy planowaniu inwestycji, bardzo dużo miejsca poświęciliśmy kwestiom bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno funkcjonowania obiektu, jak i procesu budowlanego. Wraz z generalnym wykonawcą będziemy kładli nacisk na to, aby prowadzone prace były możliwie jak najmniej uciążliwe dla naszej załogi oraz najbliższego sąsiedztwa tłumaczy Piotr Żehaluk, Członek Zarządu – Dyrektor Operacyjny, Flokk sp. z o.o. – Jednocześnie pragnę podziękować wszystkim podmiotom administracyjnym uczestniczącym w procesie formalnym oraz lokalnym władzom. Dzięki ich zaangażowaniu możemy wzrastać jako firma oraz, na co mamy nadzieję, przyczyniać się do rozwoju przedsiębiorczości w regionie dodaje Piotr Żehaluk.

Powierzchnia hali Flokk sp. z o.o. wyniesie około 12 tys. m2. W budynku zlokalizowane zostaną doki załadunkowe, przestrzeń produkcyjno-magazynowa o powierzchni blisko 8 tys. m2 oraz linie technologiczne. Wartość inwestycji szacowana jest na około 50 mln zł.

W styczniu 2021 roku, w ramach integracji z grupą, zakład w Turku będący dotychczas siedzibą firmy Profim, zmienił nazwę na Flokk sp. z o.o. Profim pozostał na rynku jako marka i dołączył do szerokiego portfolio Flokk, w którego skład wchodzi 8 innych światowych marek: HÅG, Offecct, Giroflex, RH, 9to5 Seating, BMA, RBM i Malmstolen.

O FLOKK

Flokk jest wiodącym producentem wysokiej jakości mebli biurowych w Europie. Jesteśmy dumni z bycia właścicielem światowych marek: HÅG, Offecct, Giroflex, RH, Profim, 9to5 Seating, BMA, RBM i Malmstolen. Dzięki naszej przemyślanej trosce o środowisko naturalne przez kilkadziesiąt lat, staliśmy się liderem w rozwoju zrównoważonego podejścia do produkcji siedzisk.

Centrala firmy Flokk znajduje się w Oslo w Norwegii, a główne zakłady produkcyjne ulokowane są w Røros (Norwegia), Nässjö (Szwecja), Turku (Polska) i Hawthorne (USA). Ponadto posiadamy biura sprzedaży w Norwegii, Szwecji, Polsce, Danii, Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Singapurze, USA, Kanadzie, Chinach i Australii. Produkty Flokk są sprzedawane w ponad 80 krajach na całym świecie.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Rusza budowa nowej hali produkcyjno-magazynowej Flokk przy ul. Górniczej

Podobne artykuły

Kolej na Turek. Apel do Marszałka popierają...

Kolej na Turek. Apel do Marszałka popierają...

29 czerw.
Nowy etap inwestycji Flokk przy Górniczej

Nowy etap inwestycji Flokk przy Górniczej

24-11-2021
Wideo:

Wideo: "Na dobre produkty warto poczekać". Profim...

19-04-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama