poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C słabe opady śniegu Pogoda 7 dni »
reklama

Kwiaty, życzenia i gratulacje w Dzień Edukacji Narodowej w Turku.

Kwiaty, życzenia i gratulacje w Dzień Edukacji Narodowej w Turku.
 

W czwartek, 14 października 2021 r. odbyła się miejska uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. Była to okazja do wyróżnienia nauczycieli z miejskich przedszkoli i szkół, którzy odebrali nagrody Burmistrza Miasta Turku.

Tegoroczna uroczystość, po rocznej przewie związanej z pandemią, odbyła się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Broniewskiego. Zebranych przywitała gospodyni uroczystości, tj. Dyrektor Zdzisława Kośla. W uroczystości uczestniczyli m.in. Burmistrz Romuald Antosik, Przewodnicząca Rady Miejskiej Turku – Mariola Kadrzyńska-Siwek, radni Henryk Kacprzak, Paweł Borowski, Paweł Kwiatkowski i Wojciech Rygiert, dyrektorzy miejskich jednostek oraz szefostwo dwóch nauczycielskich organizacji związkowych.

reklama

Następnie głos zabrał Burmistrz Romuald Antosik, który z jednej strony podkreślił olbrzymią rolę nauczycieli w wychowaniu kolejnych pokoleń, zaś z drugiej wyraził obawy o przyszłość oświaty w kontekście decyzji rządowych i coraz większych pieniędzy, jakie samorząd z własnych środków musi przeznaczać na utrzymaniu szkół i przedszkoli. W tym roku wydatki na oświatę wyniosą 44,5 mln zł, z czego prawie 22 mln zł musi dołożyć Samorząd Miasta Turku z własnych.

Uroczystość była okazją do uhonorowania nauczycieli, którzy wyróżnili się i zostali zauważeni w roku szkolnym 2020/2021. Nagrodę Burmistrza Miasta Turku otrzymali: Bożena Mielczarek, Irena Dominiak, Ewa Misiak i Barbara Wojtkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 1, Katarzyna Nowak i Olga Stawicka-Chmiela ze Szkoły Podstawowej nr 4, Zdzisława Kośla, Aneta Jasnowska, Sylwia Kulesza, Katarzyna Ścibior i Arleta Sołtysiak ze Szkoły Podstawowej nr 5, Anna Poszwa z Przedszkola Samorządowego nr 3, Violetta Parada z Przedszkola Samorządowego nr 4, Anna Chrzuszcz z Przedszkola Samorządowego nr 5, Violetta Sobczak z Przedszkola Samorządowego nr 6 oraz Justyna Witoska z Przedszkola Samorządowego nr 8.

Swoje „pięć minut” miała również Jolanta Osińska – nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 4, która została nominowana do tytułu „Nauczyciel Roku 2021” oraz „Wielkopolski Nauczyciel Roku”. W tym pierwszym konkursie znalazła się w gronie 13 nominowanych, jednak nie została nagrodzona. Natomiast wyniki konkursu na szczeblu wojewódzkim ogłoszone zostaną 20 października 2021 r.

reklama

W części artystycznej wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5.

źródło/fot.: UM Turek

Podobne artykuły

Projekt historyczno-edukacyjny

Projekt historyczno-edukacyjny "Zrozumieć...

28 paźd.
Społeczność SP5 w aktywnie w XIII edycji akcji...

Społeczność SP5 w aktywnie w XIII edycji akcji...

27 paźd.
Dzień Edukacji Narodowej w Starostwie...

Dzień Edukacji Narodowej w Starostwie Powiatowym w...

19 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama