poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wzmacniali się wśród bibliotecznych regałów. Noc bibliotek w MBP w Turku

Wzmacniali się wśród bibliotecznych regałów. Noc bibliotek w MBP w Turku
 

Za nami kolejna edycja Nocy Bibliotek, której w tym roku przyświecało wyjątkowe hasło „Czytanie wzmacnia”. Turkowska biblioteka, podobnie jak tysiące innych instytucji w kraju, w sobotę, 9 października włączyła się do akcji, oferując swoim czytelnikom wyjątkowe atrakcje.

Noc Bibliotek to wielkie święto czytania. Ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury. Dlatego też w ten wyjątkowy wieczór instytucje przygotowują szereg atrakcji, zarówno dla małych, jak i dużych czytelników.

reklama

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, turkowska biblioteka przyłączyła się do wielkiego nocnego świętowania. Tuż po godzinie 18.30 odbyło się spotkanie z Piotrem Bojarskim - autorem powieści kryminalnych i historycznych oraz kilku książek non-fiction. Pisarz opowiadał nie tylko o swojej twórczości i wielkim zamiłowaniu do historii, ale także zachęcał uczestników spotkania do odwiedzenia poznańskiego Centrum Szyfrow Enigma, któremu szefuje.

Tuż po tym wydarzeniu odbyła się prezentacja Studia Grozy, działającego przy Stowarzyszeniu Przystań. Fani horroru mogli wysłuchać klimatycznego słuchowiska, powstałego na podstawie książki Jarosława Klonowskiego „Głos morza”.

Dodatkowo od godziny 18.00 osoby odwiedzające bibliotekę mogły skorzystać z oferty stoisk warsztatowych, na których między innymi można było wykonać proste ozdoby w technice makramy, pobudować bibliotekę z klocków Lego czy też pograć w rodzinne gry planszowe. Najmłodsi w tę niezwykłą noc mogli spróbować swoich sił w robotyce, podczas spotkania z instruktorami z Centrum Kreatywnego Rozwoju. Imprezie towarzyszył także, cieszący się ogromnym zainteresowaniem, kiermasz taniej książki oraz wydawnictw biblioteki, które można było zakupić w bardzo atrakcyjnych cenach.

reklama

Noc Bibliotek była także fantastyczną okazją do uhonorowania Czytelników Roku.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Lech Lament w bibliotece

Lech Lament w bibliotece

25 list.
Konkursy w ramach miesiąca bibliotek w ZSR CKP

Konkursy w ramach miesiąca bibliotek w ZSR CKP

10 list.
Darmowe wyprawki za wizytę w bibliotece

Darmowe wyprawki za wizytę w bibliotece

9 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama