poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Piotr Polk i Piotr Szwedes w Turku! Przyjdź i zobacz

Wideo: Piotr Polk i Piotr Szwedes w Turku! Przyjdź i zobacz - MDK Turek
MDK Turek 

Dwóch wspaniałych, polskich aktorów zagości już niebawem w Miejskim Domu Kultury. Wystąpią w sztuce zatytułowanej „Pół na pół”, którą wyreżyserował kolejny polski, znany aktor Wojciech Malajkat.

Już obsada, choć nieduża, wzbudza zaciekawienie spektaklem. Czytając jego opis, chęć obejrzenia staje się coraz większa:

reklama

Matka jest tylko jedna. Czasem to o jedną za dużo… Dwaj przyrodni bracia, Robert i Dominik, zupełnie serio rozważają ten dylemat. Realizacja ich życiowych planów i marzeń stoi pod znakiem zapytania, dopóki... żyje ich matka. Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej matki staruszki. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo... śmieszny. Obok śmiechu sąsiadują też: napięcie i groza, godne mistrza gatunku - Alfreda Hitchcocka. Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych: "to dramat przebrany za komedię". Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Reżyser Malajkat i dwóch aktorów Polk i Szwedes nie biorą jeńców. Tekst został przetłumaczony na portugalski i angielski, w marcu 2014 r. odbyła się premiera w Nowym Jorku, w listopadzie w Nowym... Sączu. Hiszpańską wersję sztuki obejrzało już ponad 500.000 widzów.

Sztuka „Pół na pół” z udziałem Piotra Polka i Piotra Szwedesa już 26 listopada 2021 r. o godzinie 19:00 w Miejskim Domu Kultury w Turku. Bilety w cenie 55 zł. Informacje dot. zakupu biletów na stronie MDK Turek.

źródło: MDK Turek/kupbilecik.pl

Podobne artykuły

Rada Młodzieży z Hufca Pracy w Turku na...

Rada Młodzieży z Hufca Pracy w Turku na spektaklu...

10 list.
Gmina Malanów z nagrodą Samorządu Województwa...

Gmina Malanów z nagrodą Samorządu Województwa...

10 list.
Wideo:

Wideo: "Dla takich chwil warto żyć..." czyli...

5 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama