piątek 19 lipca 2024

Alfreny, Rufina, Wincentego

reklama

Darmowe wyprawki za wizytę w bibliotece

Darmowe wyprawki za wizytę w bibliotece
 

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku ponownie można odbierać Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym tj. z roczników 2012-2015. To już kolejna edycja, cieszącego się ogromną popularnością, projektu realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko z rocznika 2012-2015, które jeszcze nie brało udziału we wcześniejszych edycjach akcji, a które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą. Co w niej? Otóż na każdego przedszkolaka czeka książka dostosowana pod względem formy i treści oraz Karta Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego uczestnik akcji otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

reklama

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. Czekać bowiem będzie na nich specjalna broszura informacyjna, przypominającą o jakże ważnej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Wyprawki Czytelnicze można odbierać w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży (ul. Dworcowa 5 oraz Filii nr 4 (ul. P.O.W 3a).

Kampania jest realizowana przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją „Książką połączeni”. Akcja „Mała Książka – Wielki Człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
Podobne artykuły
Historia biblii w turkowskiej bibliotece....

Historia biblii w turkowskiej bibliotece. Niepowtarzalna wystawa potrwa...

8 czerw.
Anna Musiałowicz spotka się z czytelnikami w...

Anna Musiałowicz spotka się z czytelnikami w Turku

5 czerw.
Barbara Wysoczańska na spotkaniu w bibliotece...

Barbara Wysoczańska na spotkaniu w bibliotece miejskiej

28 maj.
Spotkaj się z Barbarą Wysoczańską –...

Spotkaj się z Barbarą Wysoczańską – autorką bestselerów

22 maj.
Odkryj Spokój i Wyciszenie. Startują...

Odkryj Spokój i Wyciszenie. Startują cykliczne zajęcia Jogi w...

14 mrz.
Wiersze i dźwięki czyli XXIII edycja Biesiady...

Wiersze i dźwięki czyli XXIII edycja Biesiady Poetyckiej w bibliotece...

05-12-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama