poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nowy kierunek na drogowskazie miast partnerskich Turku.

Nowy kierunek na drogowskazie miast partnerskich Turku.
 

W piątek 12 listopada br., odsłonięty został nowy kierunek na drogowskazie miast partnerskich miasta Turek. To kierunek do miasta Brandýs nad Labem-Stará Boleslav w Czechach.

„Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (460 km) – Czechy” to treść nowego kierunku na drogowskazie do miast partnerskich. Czeska miejscowość leży w bliskim sąsiedztwie Pragi. Kierunkowskaz odsłonili wspólnie burmistrz Turku Romuald Antosik oraz Petr Soukup, zastępca burmistrza miasta Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Miasto leży 460 km od Turku.

reklama

Delegacja Brandýs nad Labem-Stará Boleslav z zastępcą burmistrza Petrem Soukupem 11 listopada przyjechała do Turku, aby razem z turkowianami uczestniczyć w Święcie Niepodległości. Pandemia spowodowała, że wiele wcześniejszych planów związanych z współpracą polskiego Turku i czeskiego Brandýs nad Labem-Stará Boleslav musiało zostać odłożonych. Stąd też wizyta gości w naszym mieście była okazją do powrotu do pomysłów, które będzie można zacząć realizować po pandemii.

Nowego partnera Turku interesuje wiele zagadnień związanych z naszym miastem, ale przede wszystkim możliwość współpracy instytucji takich jak szkoły i ośrodki sportu. Tego samego dnia przedstawiciele z Czech uczestniczyli w rozmowach z władzami Turku dotyczącymi form współpracy. W spotkaniu z delegacją Brandýsa nad Labem-Stará Boleslav uczestniczyli burmistrzowie Romuald Antosik, Jerzy Kurzawa i Joanna Misiak-Kędziora, Zbigniew Zieliński – p.o. Dyrektora Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku oraz Aleksandra Purcel-Kowalska, kierownik Wydziału Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim w Turku. To właśnie uczniowie „Czwórki” będą realizować wymianę ze szkołą w Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Współpraca między szkołami ma opierać się głównie o pasje sportowe.

-Cieszę się, że porozumieliśmy się w tym zakresie. Mam nadzieję, że wymiany dzieci i młodzieży polskich i czeskich rozwiną się tak dobrze, jak wymiany z miastem Wiesmoor w Niemczech. - podsumował spotkanie burmistrz Antosik.

Podobne artykuły

Uniejów z kolejnym miastem partnerskim.

Uniejów z kolejnym miastem partnerskim.

02-12-2019
Wizyta delegacji z Brandýs nad Labem. Goście z...

Wizyta delegacji z Brandýs nad Labem. Goście z Czech...

23-03-2019
Tuliszków: Udany start judoków w czeskim turnieju

Tuliszków: Udany start judoków w czeskim turnieju

11-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama