sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Nowy program edukacyjny w Turku ph. "Segregacja to eko-reakcja"

Nowy program edukacyjny w Turku ph.
 

Miasto Turek realizuje program promujący prawidłową segregację odpadów komunalnych przez mieszkańców miasta. Pierwszym krokiem było umieszczenie na wiatach śmietnikowych tablic z zasadami segregacji śmieci.

Projekt „Segregacja to eko–reakcja! - działania edukacyjne na rzecz prawidłowej segregacji odpadów komunalnych wśród mieszkańców Gminy Miejskiej Turek” otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców Turku, ukształtowanie w nich nawyku i umiejętności prawidłowego segregowania odpadów

reklama

W ramach edukacji ekologicznej, na 50 wiat śmietnikowych przy blokach trafiły już specjalne tablice informacyjne o wymiarach ok. 80x120 cm, przedstawiające zasady segregacji śmieci. Mieszkańcy wielokrotnie twierdzili, że takie tablice na wiatach znacznie ułatwią im prawidłową segregację. Teraz mają w prosty i jednoznaczny sposób przedstawioną wiedzę o tym, do których pojemników wrzucać poszczególne rodzaje odpadów.

Kolejnym działaniem jest wykonanie 2.000 edukacyjnych książeczek o tematyce ekologicznej z łamigłówkami i naklejkami dla dzieci. Książeczki te trafią do przedszkolaków z Turku i do uczniów klas I-III z miejskich szkół podstawowych. Natomiast do wszystkich rodzin w Turku trafią magnetyczne tabliczki na lodówkę, informujące o tym, jak poprawnie segregować odpadów komunalnych. Magnesy te trafią do 10.000 mieszkań w Turku, aby ułatwiać turkowianom codzienną segregację odpadów.

Do turkowian trafią także edukacyjne kalendarze ścienne na rok 2022. W ramach projektu powstało 4.000 takich kolorowych kalendarzy, zawierających zasady segregacji odpadów oraz promujących proekologiczny tryb życia. Mieszkańcy te kalendarze będą mogli otrzymać bezpłatnie, o czym będziemy jeszcze informować.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, na edukację ekologiczną mieszkańców Turku przyznał miastu dotację w wysokości 55.790 zł, tj 70 proc. kosztów przedsięwzięcia. Całkowity koszt projektu to 79.700 zł.

reklama

źródło: UM Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

fot. Archiwum Turek.net.pl1
2
3

Podobne artykuły

Do trzech razy sztuka. Jak burmistrz Gebler...

Do trzech razy sztuka. Jak burmistrz Gebler uciekł...

13 czerw.
Śmieci coraz droższe. Mieszkańcy Gminy Turek od...

Śmieci coraz droższe. Mieszkańcy Gminy Turek od...

24 maj.
Orlik z Dobrej liderem akcji

Orlik z Dobrej liderem akcji "Piłki za puszki"

11 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama