poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Przedszkolu "Krasnala Hałabały"

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Przedszkolu
 

20 listopada to szczególna data, która powinna zwrócić naszą uwagę na dzieci i ich prawa. Tego właśnie dnia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, ustanowiony przez Sejm RP na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. Jest to oficjalne święto w polskim kalendarzu ustanowione 7 listopada 2014 r., przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. Ustanowiono je, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

Do obchodów - wzorem lat ubiegłych - 19 listopada dołączyło również Przedszkole Samorządowe Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krasnala Hałabały. Tego dnia, w poszczególnych grupach, najmłodsi uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych przygotowanych specjalnie na tą okazję. Prowadzone były pogadanki nt Praw Dziecka, przybliżona została ich wielka ranga oraz znaczenie w przyszłym  dorosłym życiu. Każde z praw omawiane było bardzo dokładnie, z zaznaczeniem tego, że ich spełnienie związane jest również z poczuciem obowiązku człowieka wobec człowieka. Dzieci wypowiadały się o swoich prawach i najważniejszym w ich odczuciu jakim jest prawo do miłości. O nim właśnie przedszkolaki wypowiadały się najczęściej. Chętnie mówiły też o prawie do zabawy, do radości i innych uczuć. Dzieci kolorowały również ilustracje przedstawiające Prawa Dziecka z których przed salami zajęć utworzono wystawy podziwiane przez rodziców. Po tak aktywnym poranku przedszkolaki z ochotą korzystały z ulubionego prawa dziecka: prawa do zabawy.

reklama

Dzień ten miał wielkie znaczenie dla przedszkolnej społeczności. Mamy nadzieję, że poprzez zabawę przybliżono i uświadomiono dzieciom, że mają swoje prawa oraz że mimo, iż są małe trzeba je szanować, kochać, mimo wszystko i bezinteresownie… Wierzymy również, że dorosłym przypomniano iż mają tych praw zawsze przestrzegać o czym przypominała przygotowała w holu przedszkola tablica tematyczna oraz prezentacja multimedialna dostępna na stronie placówki.

materiał prasowy nadesłany

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Przedszkolu

Podobne artykuły

Światowy Dzień Rzucania Palenia w Przedszkolu...

Światowy Dzień Rzucania Palenia w Przedszkolu...

21 list.
Jesienne obserwacje przyrodnicze w Przedszkolu...

Jesienne obserwacje przyrodnicze w Przedszkolu...

11 paźd.

"Złamałem trąbę!" usłyszały przedszkolaki w ramach...

5 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama