piątek 21 czerwca 2024

Alicji, Alojzego, Rudolfa

reklama

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Przedszkolu "Krasnala Hałabały"

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Przedszkolu
 

20 listopada to szczególna data, która powinna zwrócić naszą uwagę na dzieci i ich prawa. Tego właśnie dnia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, ustanowiony przez Sejm RP na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. Jest to oficjalne święto w polskim kalendarzu ustanowione 7 listopada 2014 r., przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. Ustanowiono je, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

Do obchodów - wzorem lat ubiegłych - 19 listopada dołączyło również Przedszkole Samorządowe Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krasnala Hałabały. Tego dnia, w poszczególnych grupach, najmłodsi uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych przygotowanych specjalnie na tą okazję. Prowadzone były pogadanki nt Praw Dziecka, przybliżona została ich wielka ranga oraz znaczenie w przyszłym  dorosłym życiu. Każde z praw omawiane było bardzo dokładnie, z zaznaczeniem tego, że ich spełnienie związane jest również z poczuciem obowiązku człowieka wobec człowieka. Dzieci wypowiadały się o swoich prawach i najważniejszym w ich odczuciu jakim jest prawo do miłości. O nim właśnie przedszkolaki wypowiadały się najczęściej. Chętnie mówiły też o prawie do zabawy, do radości i innych uczuć. Dzieci kolorowały również ilustracje przedstawiające Prawa Dziecka z których przed salami zajęć utworzono wystawy podziwiane przez rodziców. Po tak aktywnym poranku przedszkolaki z ochotą korzystały z ulubionego prawa dziecka: prawa do zabawy.

reklama

Dzień ten miał wielkie znaczenie dla przedszkolnej społeczności. Mamy nadzieję, że poprzez zabawę przybliżono i uświadomiono dzieciom, że mają swoje prawa oraz że mimo, iż są małe trzeba je szanować, kochać, mimo wszystko i bezinteresownie… Wierzymy również, że dorosłym przypomniano iż mają tych praw zawsze przestrzegać o czym przypominała przygotowała w holu przedszkola tablica tematyczna oraz prezentacja multimedialna dostępna na stronie placówki.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Przedszkolu Krasnala Hałabały
Podobne artykuły
Maj miesiącem książki w Przedszkolu...

Maj miesiącem książki w Przedszkolu Samorządowym Nr 8 w Turku

14 maj.
Majowe Święta w Przedszkolu  Krasnala Hałabały

Majowe Święta w Przedszkolu Krasnala Hałabały

30 kw.
Przedszkolaki z Przykony powitały wiosnę na...

Przedszkolaki z Przykony powitały wiosnę na sportowo

13 kw.
Wyszyna. Wiewiórki, Krasnoludki, Misie i...

Wyszyna. Wiewiórki, Krasnoludki, Misie i Jeżyki wystąpiły dla swoich...

26 st.
Przedszkolaki Krasnala Hałabały w kaliskim...

Przedszkolaki Krasnala Hałabały w kaliskim teatrze

13-12-2023
Dyniowe świętowanie! Przedszkolaki ze...

Dyniowe świętowanie! Przedszkolaki ze Słodkowa uczciły dzień...

06-11-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama