poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

9°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Licheń. Uczniowie SP w Natalii na lekcji muzealnej

Licheń. Uczniowie SP w Natalii na lekcji muzealnej
 

Uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej z miejscowości Natalia (gmina Władysławów, pow. turecki) odwiedzili Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego w Licheniu Starym. Tematem spotkania była postać Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II, który przybył do licheńskiego sanktuarium w trakcie swojej siódmej pielgrzymki do Polski w roku 1999.

-„Nasza wizyta w Licheniu i tutejszym muzeum związana jest z bardzo ważnym wydarzeniem dla całej naszej społeczności, gdyż 18 maja przyszłego roku naszej szkole zostanie nadane imię św. Jana Pawła II. Na kilka miesięcy przed tym wydarzeniem postanowiliśmy przyjechać do Lichenia, aby pokazać uczniom miejsce, do którego pielgrzymował nasz przyszły patron. Dzięki takiej lekcji w terenie dzieci będą miały większą szansę na poznanie sylwetki papieża Polaka oraz wartości, jakimi kierował się w swoim życiu” – powiedziała pani Danuta Kasprzak, nauczycielka historii i matematyki we wspomnianej szkole.

reklama

W pielgrzymce łącznie wzięło udział 54 uczniów oraz 6 nauczycieli. Po przybyciu na miejsce, uczniowie zostali podzielni na dwie grupy. Do pierwszej należeli uczniowie klas 1-3, a do drugiej uczniowie klas 4-8.

Gdy pierwsza grupa uczestniczyła w lekcji w muzeum, druga zapoznała się z historią sanktuarium oraz zwiedziła z przewodnikiem licheńską bazylikę.

Ewelina Kubasik, uczennica szkoły podstawowej w Natalii, nie kryła zadowolenia z faktu, że mogła przyjechać do Lichenia i na własne oczy zobaczyć przedmioty, których dotykał św. Jan Paweł II.

-„Mogliśmy obejrzeć ciekawe eksponaty, dowiedzieć się czegoś więcej o Janie Pawle II, np. gdzie się urodził, jakie miał zainteresowania. Myślę, że ta wycieczka pomoże nam w naśladowaniu go, gdyż niedługo zostanie patronem naszej szkoły” – przyznała uczennica.

reklama

W trakcie lekcji muzealnej dzieci mogły zobaczyć m.in. film przygotowany z okazji wizyty papieża Jana Pawła II do Lichenia w 1999 roku, stułę, którą nosił papież w trakcie nabożeństwa w Licheniu, papieską piuskę oraz replikę pierścienia rybaka. Wszystkie ww. eksponaty znajdują się w komnatach papieskich, w których podczas pielgrzymki mieszkał św. Jan Paweł II, a które dziś stanowią muzeum jego pamięci.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Cztery nominacje dla nauczycielek z gminy...

Cztery nominacje dla nauczycielek z gminy Władysławów

15 wrz.
Z Mickiewiczem po Wielkopolsce. Projekt...

Z Mickiewiczem po Wielkopolsce. Projekt Miejskiej...

24 sierp.
Mickiewiczowskie peregrynacje. Wyrusz śladami...

Mickiewiczowskie peregrynacje. Wyrusz śladami...

5 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama