sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Nowy etap inwestycji Flokk przy Górniczej

Nowy etap inwestycji Flokk przy Górniczej
 

Rozpoczęta ponad miesiąc temu budowa hali produkcyjno-magazynowej Flokk sp. z o.o. nabiera tempa. W ramach prowadzonych prac wykonano już część robót ziemnych oraz rozpoczęto przygotowania do jednego z kluczowych etapów budowy – wylewania fundamentów pod konstrukcję obiektu. W listopadzie teren inwestycji odwiedzili przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

Jedna z kluczowych inwestycji w strategii rozwoju firmy Flokk wchodzi w nowy etap realizacji. W sześć tygodni od przystąpienia do prac budowlanych teren został ogrodzony i oznakowany. Na placu powstało pełne zaplecze techniczne i magazynowe, obejmujące biuro budowy oraz kontenery dla podwykonawców. Rozpoczęto również pierwsze roboty ziemne i żelbetowe. Część gruntu pod budowę obiektu została utwardzona. Wykonane zostały także ławy fundamentowe dla budynku technicznego.

reklama

Postępy prac na terenie nowej inwestycji producenta siedzisk biurowych mieli okazję obserwować przedstawiciele lokalnych władz samorządowych: Starosta Powiatu Tureckiego - Dariusz Kałużny, Zastępca Burmistrza ds. Społecznych - Jerzy Kurzawa, Prezes Tureckiej Izby Gospodarczej - Damian Brzózka oraz radca prawny – Przemysław Jandy. Podczas spotkań, które odbyły się w minionych tygodniach, goście zapoznali się z kamieniami milowymi inwestycji. Odwiedzili również teren budowy oraz ukończony we wrześniu tego roku Magazyn Wysokiego Składowania przy hali G8.

- Cieszę się, że mogliśmy gościć w naszej firmie przedstawicieli miasta Turek oraz powiatu tureckiego, z którym jesteśmy związani od 30 lat. To dzięki ich zaangażowaniu i determinacji mamy dobry klimat dla przedsiębiorczości w regionie, co było jednym z istotnych czynników przy podejmowaniu decyzji grupy Flokk o rozpoczęciu inwestycji właśnie w tym miejscu – mówi Piotr Chełmiński, Prezes Zarządu Flokk sp. z o.o. Rozbudowa naszego zakładu o kolejny obiekt produkcyjno-magazynowy to ważny krok w rozwoju firmy. Prace idą zgodnie z harmonogramem i mamy nadzieję, że w tym tempie uda nam się dotrzymać terminu zakończenia budowy w IV kwartale 2022 roku – podkreśla Piotr Chełmiński.

Równolegle do prowadzonych obecnie prac ziemnych i żelbetowych, trwają przygotowania do uzbrojenia terenu. W najbliższych tygodniach planowane jest wykonanie instalacji zewnętrznych – sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz przyłącza energii elektrycznej. Do końca roku wylane mają zostać fundamenty pod słupy konstrukcyjne budynku.

Powstająca przy ulicy Górniczej 16 hala to zaawansowany pod względem technologicznym obiekt produkcyjno-magazynowy. Budynek już na etapie projektowania został wyposażony w szereg rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa. Powierzchnia hali wyniesie około 12 tys. m2. Zlokalizowane zostaną w niej doki załadunkowe, przestrzeń produkcyjno-magazynowa o powierzchni ponad 8 tys. m2 oraz linie technologiczne. Wartość inwestycji szacowana jest na około 50 mln zł. Generalnym wykonawcą prac budowlanych jest firma Adamietz.

reklama

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3

Podobne artykuły

Będzie umowa, będą bloki. Kluczowa inwestycja...

Będzie umowa, będą bloki. Kluczowa inwestycja...

z wczoraj
Umowa na historyczną inwestycję w gminie...

Umowa na historyczną inwestycję w gminie Władysławów...

z wczoraj
Koniec z WF-em na korytarzu! Sala sportowa w...

Koniec z WF-em na korytarzu! Sala sportowa w...

28 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama