piątek 21 stycznia 2022

Agnieszki, Jarosława, Nory

0°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Razem oddali 21 litrów krwi w akcji Klubu HDK - PCK

Razem oddali 21 litrów krwi w akcji Klubu HDK - PCK
 

Kolejna udana akcja poboru krwi w Miejskim Domu Kultury. W zorganizowanym poborze krwi przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz Zarząd Środowiskowego Klubu HDK - PCK przy parafii św. Barbary, dopisała frekwencja a efekt jest godny pochwały.

Tradycyjnie już krwiodawcy z Turku i okolic dopisali, stawiając się na środową akcję. Przybyło ich 50, przy czym krew mogły oddać 47 osoby. Udało się pozyskać 21.150 ml pełnej krwi. Zapasy krwi w RCKiK w Kaliszu są na alarmowo niskim poziomie, najniższym wśród tego typu jednostek w całym kraju. Tym bardziej środowa akcja była bardzo potrzebna, a efekt jest godny pochwały. 

reklama

Akcja krwiodawstwa odbywała się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Turku. Organizatorami akcji był Środowiskowy Klub PCK - HDK im. Kard. S. Wyszyńskiego przy parafii św. Barbary oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

 

Podobne artykuły

Ponad 52 litry krwi w grudniowych poborach z...

Ponad 52 litry krwi w grudniowych poborach z klubem...

28-12-2021
Barbórkowa zbiórka krwi i rozstrzygnięcie konkursu

Barbórkowa zbiórka krwi i rozstrzygnięcie konkursu

03-12-2021
Poszukiwany bliźniak genetyczny dla Agaty -...

Poszukiwany bliźniak genetyczny dla Agaty -...

16-11-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama