sobota 26 listopada 2022

Leona, Leonarda, Lesławy

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Ponad 52 litry krwi w grudniowych poborach z klubem HDK - PCK

Ponad 52 litry krwi w grudniowych poborach z klubem HDK - PCK
 

W dwóch grudniowych akcjach poboru krwi, krwiodawcy z Turku i okolic oddali łącznie ponad 37 litrów tego cennego leku.

W Miejskim Domu Kultury w co drugą środę można oddać krew. Akcje organizują wspólnie: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz Środowiskowy Klub HDK - PCK im. Kardynała S. Wyszyńskiego przy parafii św. Barbary, pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Turku. W grudniu takie akcje odbywały się w dniach 8 i 22. W tych dniach łącznie zgłosiło się 95 osób chętnych do oddania krwi, przy czym: 83 osoby oddały krew pełną, 4 osoby oddały osocze, a 8 osób nie zostało dopuszczonych do oddania krwi (najczęściej z powodu zbyt niskiej hemoglobiny). Łącznie w dniach 8 i 22 grudnia krwiodawcy oddali 52.650 ml krwi.

reklama

-Dziękujemy za dar krwi i życzymy wszystkim krwiodawcom dużo pomyślności w roku 2022 - mówi Jan Buda, prezes Środowiskowego Klub HDK - PCK im. Kardynała S. Wyszyńskiego.

Krew może oddać każda osoba zdrowa, pełnoletnia, ważąca minimum 50 kg, bez objawów infekcji. Przed oddaniem krwi należy zjeść lekkostrawny posiłek, a w czasie poprzedzającym oddanie krwi wypić przynajmniej litr płynów. Kolejna okazja na oddanie krwi nadarzy się w 5 stycznia w miejskim Domu Kultury. 

źródło: UM Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Twoja krew ratuje życie! Wielka akcja poboru...

Twoja krew ratuje życie! Wielka akcja poboru krwi w...

16 list.
Coraz więcej krwiodawców w Turku. Mieszkańcy...

Coraz więcej krwiodawców w Turku. Mieszkańcy oddali...

22 sierp.
Turkowianie oddali niemal 12 litrów krwi....

Turkowianie oddali niemal 12 litrów krwi. Kolejna...

4 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama