wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Trzej Królowie zawitają do Turku i okolic. Orszak Trzech Króli już w najbliższy czwartek

Trzej Królowie zawitają do Turku i okolic. Orszak Trzech Króli już w najbliższy czwartek
 

Już najbliższy czwartek, po rocznej przerwie, ulicami miast i miasteczek w całej Polsce przemaszeruje Orszak Trzech Króli. To kolorowe, tradycyjne wydarzenie odbędzie się także w głównych parafiach powiatu tureckiego. „Dzień dziś wesoły!” śpiewamy w ten piękny dzień świąteczny i uczymy się - brzmi główne przesłanie tegorocznego wspólnego kolędowania.

W Turku Parafia P.W. Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza do udziału w ósmym już Orszaku. Przemarsz rozpocznie się o godzinie 11:30. Orszak przejdzie wokół Placu Sienkiewicza, następnie, w kościele,  Trzej Królowie złożą pokłon najświętszej Rodzinie i uroczystość zakończy  się mszą świętą. Do orszaku mogą się dołączyć wszyscy chętni chętni. Jest to wspaniała możliwość do wspólnego kolędowania i uczestniczenia w jasełkach. Organizatorzy zapraszają do przebrania się, założenia koron bądź zabrania emblematów.

reklama

Orszaki Trzech Króli przemaszerują również przez inne miejscowości naszego regionu. Malanowski Orszak Trzech Króli rozpocznie swą trasę o godzinie 11:30 na placu przy Gimnazjum Jana Pawła II. W Tuliszkowie uroczystość rozpocznie się mszą świętą o godz. 11, a następnie, o godzinie 12:00, Orszak wyruszy z Placu Wolności do hali sportowej. W Galewie Orszak wymaszeruje o godzinie 10:15 spod Sanktuarium Przemienienia Pańskiego.

Tematem tegorocznego Orszaku Trzech Króli jest świętowanie. -Podejmiemy refleksję nad dobrym przygotowaniem i głębokim przeżywaniem Świąt Bożego Narodzenia, czego konsekwencją jest radość w naszych sercach. - czytamy na stronach Fundacji Orszak Trzech Króli, będącej inicjatorem wydarzenia.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Boże Ciało w parafii NSPJ w Turku. Procesja...

Boże Ciało w parafii NSPJ w Turku. Procesja kroczyła...

16 czerw.
Warta druhów seniorów i małych strażaków przy...

Warta druhów seniorów i małych strażaków przy Grobie...

16 kw.
Głosili cuda i pokłonili się Dzieciątku Jezus....

Głosili cuda i pokłonili się Dzieciątku Jezus....

6 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama