Szukasz książek do liceum, technikum, podstawówki? A może coś do poczytania dziecku?

czwartek 11 sierpnia 2022

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejne dofinansowanie do geotermii w Turku

Kolejne dofinansowanie do geotermii w Turku
 

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku otrzyma kolejne dofinansowanie do odwiertu i budowy ciepłowni geotermalnej. W środę, 12 stycznia, podpisano dokumenty potrzebne do przyjęcia ponad 8,7 mln zł na ten cel.

W listopadzie ubiegłego roku podpisano umowę na dofinansowanie w wysokości 19.489.221,84 zł, jakie miejska spółka komunalna pozyskała z programu „Środowisko, energia i zmiany klimatu”, współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021. Były to pierwsze środki pozyskane na realizację projektu pod nazwą „Wykonanie odwiertu Turek GT-2, budowa ciepłowni geotermalnej oraz rurociągu pomiędzy odwiertem Turek GT-1 i odwiertem Turek GT-2”.

reklama

PGKiM Sp. z o.o. w Turku wcześniej składało jeszcze jeden wniosek o dofinansowanie geotermii, tym razem z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w ramach programu „Polska Geotermia Plus”. Od wysokości pozyskanych środków uzależnione były dalsze działania związane z finansowaniem przedsięwzięcia, m.in. wysokość pozyskanej pożyczki. Ostatecznie okazało się, że NFOŚiGW dofinansuje budowę turkowskiej geotermii kwotą 8.748.624 zł.

W środę burmistrz Romuald Antosik podpisał uchwały zgromadzenia wspólników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku, potrzebne do przyjęcia wyżej wymienionego dofinansowania.

Ponadto w międzyczasie przeprowadzono przetarg na opracowanie dokumentacji, nadzór i dozór geologiczny i nadzór wiertniczy. Wybrany został też wykonawca. Planuje się, że prace przy wykonaniu odwiertu Turek GT-2 i przy budowie ciepłowni wykorzystującej złoża gorących wód termalnych odkrytych pod Turkiem, trwać będą do kwietnia 2024 r.

reklama

Zarząd PGKiM Sp. z o.o.
materiał prasowy nadesłany

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Kolejne dofinansowanie do geotermii w Turku

Podobne artykuły

250 tysięcy na rozwój cyfrowy i poprawę...

250 tysięcy na rozwój cyfrowy i poprawę...

z dzisiaj
We Wróblinie wymienią dach, a w Tuliszkowie...

We Wróblinie wymienią dach, a w Tuliszkowie...

1 sierp.
Inflacja zżera bloki. Co będzie dalej z...

Inflacja zżera bloki. Co będzie dalej z inwestycjami...

23 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama