niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

5°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Wystawa malarstwa Roberta Kukli w Muzeum Miasta Turku

Wystawa malarstwa Roberta  Kukli w Muzeum Miasta Turku
 

Wystawa "Popieraj swojego malarza" jest zapisem emocji i wrażeń związanych z efektami pracy prowincjonalnych pracowni plastycznych, w czasach minionego systemu, w zderzeniu ich pozostałości ze współczesnością. Składa się z kilku cykli. Cykl „Murale" to malarska próba dokumentacji zjawiska wielkoformatowych reklam ściennych, z czasów PRL, ale i zaprezentowania ich jako ornamentu, tatuażu na tkance miasta.

Prace wykonane są techniką akrylową na płótnie, w latach 1999 - 2019. Cykl „Murale, vol. 2" to z kolei artystyczna zabawa formą murali reklamowych. Technika to akryl na płótnie, a prace powstały w latach 2015 - 17. Cykl „Sklepy polskie" to krytyczna interpretacja dzisiejszej rzeczywistości, przez pryzmat sieci handlowych i ich klienteli. Technika to akryl na płycie, lata 2014 - 17. Prace z cyklu „Szablony na murach" także odwołują się do sztuki zewnętrznej, są kompozycjami wykonanymi sprayami, przy użyciu starych szablonów literniczych, wszystkie w 2021 r. Cykle rozwijają się cały czas, a zestaw obrazów tworzących tę wystawę, która prezentowana jest w Muzeum Miasta Turku, nie był jeszcze nigdzie prezentowany. Ekspozycja przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart.

reklama

Robert Kukla, ur. 1968 r., absolwent Uniwersytetu Śląskiego, na Wydziale Artystyczno - Pedagogicznym (1995 r.). Zajmuje się malarstwem, scenografią teatralną, projektowaniem graficznym, sztuką ulicy oraz prowadzi zajęcia warsztatowe dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Pracownik Świdnickiego Ośrodka Kultury, na stanowisku instruktora do spraw plastyki i fotografii. Organizator i kurator wielu wystaw i imprez artystycznych. Stypendysta Miasta Świdnicy (2008 r.) i laureat Nagrody Miasta Świdnicy w Dziedzinie Kultury (2015 r.). Autor wystaw indywidualnych oraz uczestnik wielu wystaw zbiorowych, w prestiżowych instytucjach wystawienniczych w Polsce.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4

Podobne artykuły

Warsztaty garncarskie i profilaktyczna...

Warsztaty garncarskie i profilaktyczna pogadanka....

4 sierp.

"Uprzejmie i szybko obsługujemy ludzi pracy" Wystawa...

16 lip.
Miodowe warsztaty. Pszczela edukacja dzieci z...

Miodowe warsztaty. Pszczela edukacja dzieci z gminy...

21 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama