wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

"Piątka" na piątkę. Laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych

fot.: SP nr 5 w Turku 

Pięcioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku, uzyskało miano laureatów lub finalistów olimpiad przedmiotowych, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Wiele miesięcy intensywnej pracy z lekturami, zbiorami zadań, materiałami daleko wykraczającymi poza podstawy programowe szkoły podstawowej, przyniosło efekty, nagrodzone zarówno tytułami jak i dodatkowymi punktami przy rekrutacji do szkół średnich.

Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się: laureat z fizyki – Bartosz Acela z kl. 8 B (opiekun – Sylwia Nejman), oraz finaliści z matematyki – Julia Klimczak z kl. 8 A (opiekun Bożena Bogusz), geografii – Aleksandra Kujawa z kl. 8 D (opiekun Lidia Tylki) i Mikołaj Strasz z kl. 8 B (opiekun Katarzyna Ścibor) i historii – Juliusz Gałczyński z kl. 7 C (opiekun Beata Grzelka).

reklama

W marcu został przeprowadzony także etap wojewódzki XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia", którego WKO w Poznaniu jest współorganizatorem. Wykazując się olbrzymią wiedzą historyczną i specjalistyczną – lmilitarystyczną z zakresu funkcjonowania, wyposażenia, bitew wojska polskiego z okresu XVI i XVII wieku, Amelia Jaros i Zofia Opala z kl. 7 C, zostały laureatkami, a Juliusz Gałczyński z tej samej klasy, finalistą konkursu. Dziewczęta zajęły odpowiednio 3 i 4 miejsce w województwie, dzięki czemu uzyskały awans do ostatniego etapu konkursu i będą reprezentowały szkołę oraz miasto w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Warszawie w dniach 9-11 czerwca 2022r. Uczniowie pracowali do konkursu pod kierunkiem Beaty Grzelki.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

z wczoraj
Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

29 wrz.
Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama