sobota 22 czerwca 2024

Pauliny, Sabiny, Tomasza

reklama

Ptasie opowieści z czułością i pasją. Spotkanie autorskie z Jackiem Karczewskim

Ptasie opowieści z czułością i pasją. Spotkanie autorskie z Jackiem Karczewskim - fot.: TGL OTOP Turek
fot.: TGL OTOP Turek 

Jemiołuszka lubi się upijać, czajka i jaskółka zwiastują wiosnę, a całkiem spora grupa ptaków zajmuje się zoohorią, czyli rozsiewaniem nasion roślin. Wizyta niecodziennego gościa, Jacka Karczewskiego i jego niesamowite opowieści w turkowskim Muzeum odbyły się w piątek, 1 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Ptaków. Przypadek?

Jacek Karczewski – przyrodnik, aktywista i popularyzator przyrody, z wykształcenia jest psychologiem. Ptaki to jednak jego wieloletnia pasja, której poświecił kilka ostatnich lat swojego życia. Jak sam o sobie mówi „urodził się w gęsim gnieździe” i to właśnie gęsi zajmują w jego sercu szczególne miejsce. Poświęcił im swoją pierwszą publikację – obszerną książkę „Jej wysokość gęś. Opowieści o ptakach”. Potem przyszła kolej na kolejne – „Noc sów” i „Zobacz ptaka. Opowieści po drodze”. Wszystkie napisane z czułościa i pasją, pełne opowieści, anegdot, legend i wierzeń pochodzących z różnych kultur i zakątków świata.

reklama

- Jacek zjawił się w Muzeum Miasta Turku i rozwinął przed nami piękny, ptasi horyzont. Jego kolorowe, plastyczne opowieści, przeniosły nas w świat natury, legend, faktów i nieznanych historii o ptakach i ich zwyczajach – mówi Kasia Kąciak z Turkowskiej Grupy Lokalnej OTOP. – Turkowianie mieli okazję zadać autorowi pytania, skorzystać z ogromnej wiedzy Jacka, nabyć książkę z dedykacjami pełnymi naturalnej mądrości. Znalazł się czas na wspólny posiłek, rozmowy o planach zawodowych, obserwację ptaków.

- Karczewski zwrócił też naszą uwagę na deficyt natury, z którym mamy coraz częściej do czynienia – opowiada Iwona Rylska z OTOP Turek. – Jak powiedział Turek zajmuje w jego sercu szczególne miejsce i zawsze chciał tu przyjechać. Możemy zdradzić, że Jacek pracuje nad kolejnymi książkami, a piątkowe spotkanie z pewnością nie było ostatnim w naszym mieście.

Organizatorzy spotkania gorąco dziękują Bartkowi Stachowiakowi, dyrektorowi Muzeum za zasponsorowanie spotkania autorskiego.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
fot.: TGL OTOP Turek2
fot.: TGL OTOP Turek3
fot.: TGL OTOP Turek4
fot.: TGL OTOP Turek5
Podobne artykuły
Grzegorz Kasdepke odwiedził Malanów. O pasji...

Grzegorz Kasdepke odwiedził Malanów. O pasji pisania książek...

13 czerw.
Anna Musiałowicz spotka się z czytelnikami w...

Anna Musiałowicz spotka się z czytelnikami w Turku

5 czerw.
Barbara Wysoczańska na spotkaniu w bibliotece...

Barbara Wysoczańska na spotkaniu w bibliotece miejskiej

28 maj.
Seminarium naukowe w turkowskim muzeum

Seminarium naukowe w turkowskim muzeum

12 maj.
Nie tylko dla polonistów! Profesorowie Miodek...

Nie tylko dla polonistów! Profesorowie Miodek i Markowski na spotkaniu...

9 kw.
Wspólnie sprzątali kanał Folusz!...

Wspólnie sprzątali kanał Folusz! Podsumowanie akcji WWF Polska...

27 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama