Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Szpital w Turku nominowany do tytułu "Wzorowej Placówki Medycznej"

Szpital w Turku nominowany do tytułu
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku 

Choć niektórzy pewnie sprawdzą datę w kalendarzu, dziś już piąty kwietnia. A informacja, którą podzielił się dziś SP ZOZ, w świetle ubiegłorocznych wydarzeń, wydaje się nieco nieprawdopodobna.

Otóż turkowska lecznica uzyskała nominację w ogólnopolskim konkursie „Wzorowa placówka medyczna”. W przesłanej dziś informacji, możemy przeczytać: „Kapituła Konkursu, doceniając dotychczasowe osiągnięcia, zaangażowanie w promocję zdrowego stylu życia, a także zrealizowane inwestycje, służące podnoszeniu poziomu ochrony zdrowia i standardów świadczonych usług medycznych, a także wzorową współpracę z pacjentami, zakwalifikowała SP ZOZ do grona nominowanych w I edycji konkursu „Wzorowa Placówka Medyczna”, którego finał zaplanowano na marzec 2022 roku”.

reklama

O ile poważnych inwestycji nie można szpitalowi w Turku odmówić, trudno nie zauważyć ubiegłorocznych kłopotów z zamkniętym oddziałem wewnętrznym, którego konsekwencje placówka musi ponieść. Ciężko nie zauważyć też planowanej daty rozstrzygnięcia I edycji konkursu tj. marca 2022 roku, skoro mamy już kwiecień. Wszystko to daje do myślenia na temat prestiżu tego konkursu, który organizowany jest przez spółkę komandytową „Wzorowi Polska”, Forum Ekspertów i Życie Regionów. Spółka co prawda, od kilku lat organizuje konkursy na „Wzorową gminę”, „Wzorową firmę” i „Wzorowy produkt”, ale „Wzorowa Placówka Medyczna” to absolutna nowość w tych rankingach.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

_Starostwo Powiatowe w Turku2
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku3
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku4
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku5
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku6
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku7

Podobne artykuły

O wątpiącym radnym Mariuszu, niepewnym...

O wątpiącym radnym Mariuszu, niepewnym dyrektorze...

12 maj.
Kardiologiczna i chorób wewnętrznych. Nowe...

Kardiologiczna i chorób wewnętrznych. Nowe poradnie...

6 maj.
Szpital wstrzymuje przyjęcia. Powodem wymiana...

Szpital wstrzymuje przyjęcia. Powodem wymiana...

18 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama