piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Sześcioro uczniów "Piątki" wzięło udział w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie

Sześcioro uczniów
fot.: SP nr 5 w Turku 

Czterystu sześćdziesięciu młodych ludzi z całej Polski wzięło udział w XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, który w środę, 1 czerwca zebrał się w siedzibie polskiego parlamentu. Wśród nich znalazło się też sześcioro uczniów z turkowskiej „Piątki”.

Aby znaleźć się na sali obrad uczniowie klas siódmych z Turku: Tatiana Smak, Agnieszka Naglewska, Nikola Kostrzewa, Igor Budynek, Oliwier Czekała i Michał Filas, przygotowali, wysoko ocenione przez konkursową komisję, projekty poświęcone Eugeniuszowi Kukolskiemu, Leonardowi Kolędzie i Tadeuszowi Pietrzakowi – osobom związanym z działalnością polskiego podziemia niepodległościowego w okresie II wojny światowej.

reklama

Podczas obrad młodzi parlamentarzyści zwracali uwagę na konieczność rozpowszechniania wiedzy historycznej wśród dzieci i młodzieży. Przyjęli także uchwałę dotyczącą popularyzowania wartości i dziedzictwa żołnierzy Armii Krajowej oraz Narodowych Sił Zbrojnych. Dokument ten jest apelem młodzieży do dorosłych (polityków, władz lokalnych, szkół, organizacji) w zakresie tematyki poruszanej na sesji. Zarówno posiedzenie jak i sama uchwała nie mają charakteru normatywnego ani politycznego, a jedynie wymiar edukacyjny – ich celem jest w szczególności przybliżenie młodzieży zasad procesu legislacyjnego.

Udział w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży to niewątpliwie nie tylko niezapomniana lekcja demokracji, ale także niezwykła przygoda, pozwalająca poznać warsztat pracy historyka. A po zakończeniu obrad, można było się wreszcie przebrać i udać się na zwiedzanie stolicy :)

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: SP nr 5 w Turku2
fot.: SP nr 5 w Turku3
fot.: SP nr 5 w Turku4
fot.: SP nr 5 w Turku5
fot.: SP nr 5 w Turku6
fot.: SP nr 5 w Turku7
fot.: SP nr 5 w Turku8

Podobne artykuły

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w...

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie....

26 wrz.
Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne...

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak...

22 wrz.
Ponad dwa tysiące uczniów podstawówek w Turku...

Ponad dwa tysiące uczniów podstawówek w Turku...

2 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama