czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Powitaj z nami lato w słowiańskim klimacie. Biblioteka zaprasza na sobotni festyn

Powitaj z nami lato w słowiańskim klimacie. Biblioteka zaprasza na sobotni festyn
 

Już 18 czerwca o godz. 16.00 spotkamy się w Park Miejskim im. Konstytucji 3-go Maja ( obok Miejskiego Domu Kultury), by wspólnie świętować rozpoczęcia lata. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Turku wraz z partnerami serdecznie zapraszają do udziału w wyjątkowym festynie, utrzymanym w słowiańskim klimacie. Wydarzenie jest częścią Zadania „Działajmy razem - wielkie rzeczy w małym mieście” realizowanego w ramach w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ i dofinansowanego ze środków ministra kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas festynu na mieszkańców miasta czeka cały szereg atrakcji. Najważniejszą z nich jest mobilna gra miejska „Turstoria”, oparta na mitach i wierzeniach słowiańskich, która rozpocznie się o godzinie 17.00. Przemieszczając się pomiędzy punktami ulokowanymi na mapie, przemierzając tajemnicze zakamarki miasta, uczestnicy rozgrywki będą musieli rozwiązywać przygotowane dla nich zadania, często bardzo interaktywne. Dodatkowo rozgrywkę urozmaici widowisko teatralne w wykonaniu grupy „Poruszenie” oraz grupy tanecznej hip-hop pod kierunkiem Bartosza Marchwickiego, działających przy Stowarzyszeniu Przystań.

reklama

Do udziału w grze wystarczy smartfon lub tablet z dostępem do Internetu i zainstalowaną aplikacją ActionTrack. Kto pierwszy upora się ze wszystkimi wyzwaniami, zdobywając przy tym najwyższą ilość punktów, zwycięży a pierwsze trzy osoby bądź drużyny otrzymają atrakcyjne nagrody. Szczegółowy regulamin gry oraz zgoda dla osób do 16 roku życia znajduje się na stronie www.biblioteka.turek.pl.

Dodatkowo na uczestników Festynu czekać będą stosika warsztatowe przygotowane przez bibliotekę, muzeum, dom kultury oraz szkoły podstawowe z miasta, na których między innymi wykonać będzie można wianki, lalki motanki, lasy w słoiku a nawet spróbować swoich sił w pisaniu piórem. Przygotowana zostanie także plenerowa biblioteka, promująca literaturę słowiańską.

Na scenie odbędą się prelekcje sokolnika oraz pszczelarza, a wieczorem tuż po wręczeniu nagród dla zwycięzców gry miejskiej (ok. 19.30), wystąpi z klimatycznym koncertem zespół Wieża Bajzel.

To jednak nie koniec atrakcji, w trakcie całej imprezy skosztować będzie można swojskiego jadła, a na zakończenie usiąść przy ognisku i posłuchać słowiańskich opowieści.

reklama

Festyn jest częścią Zadania "Działajmy razem - wielkie rzeczy w małym mieście" w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego( Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ), w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 NPRCz 2.0

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Powitaj z nami lato w słowiańskim klimacie. Biblioteka zaprasza na sobotni festyn

Podobne artykuły

Szukali pyrki w polu, znaleźli w ognisku......

Szukali pyrki w polu, znaleźli w ognisku... "Święto...

21 wrz.
U Cioci Stefanii bawili się duzi i mali....

U Cioci Stefanii bawili się duzi i mali. Ostatnie...

14 wrz.
Latające kalosze, magiczne sztuczki i zimny...

Latające kalosze, magiczne sztuczki i zimny...

22 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama