niedziela 26 czerwca 2022

Jana, Pauliny, Rudolfiny

29°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Uczniowie "Czwórki" zebrali ponad dwie tony zużytych baterii!

Uczniowie
fot.: SP nr 4 w Turku 

Na pewno nieraz zastanawialiście się czy zużyte baterie można wyrzucić do śmieci. Nigdy pod żadnym pozorem tego nie róbcie! Baterie to niebezpieczne odpady, które muszą być utylizowane w odpowiedni sposób. W szkołach rokrocznie organizowane są zbiórki baterii. Uczniowie turkowskiej „Czwórki” dzięki nim, zajęli nawet drugie i czwarte miejsce w konkursie organizowanym przez Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” w Kaliszu.

W konkursie uczestniczyło 30 placówek oświatowych z terenów gmin, będących członkami Związku „Czyste Miasto, Czysta Gmina”. Turkowska „Czwórka” z wynikiem 2181 kg, uplasowała się na II miejscu w kategorii B, na największą ilość baterii zebranych przez placówkę, oraz na IV miejscu w kategorii A na największą ilość zebranych zużytych baterii w przeliczeniu na jednego ucznia – 3,275 kilogramy na osobę! Nagrodą jest 600 złotych, które szkoła ma wydać na pomoce dydaktyczne.

reklama

Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców, a nierzadko całych rodzin, ponad dwie tony niebezpiecznych odpadów, jakimi są zużyte baterie, nie trafiło do środowiska naturalnego. Baterie zostaną poddane profesjonalnemu procesowi unieszkodliwiania.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Rewolucji nie będzie. Nowi, starzy dyrektorzy w...

Rewolucji nie będzie. Nowi, starzy dyrektorzy w...

19 maj.
Olimpijczycy z

Olimpijczycy z "Czwórki". Wojewódzkie sukcesy...

26 kw.

"Młodzież zapobiega pożarom". Powiatowe eliminacje...

25 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama