poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wielkie podróże w małym parku. Biblioteka zaprasza na niezwykłe spotkanie autorskie

Wielkie podróże w małym parku. Biblioteka zaprasza na niezwykłe spotkanie autorskie
 

Wakacje to idealny czas na podróżowanie i poznawanie nowych zakątków świata. Wyjątkowe spotkanie autorskie, organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku to świetny pomysł na niedzielny wieczór nie tylko dla wszystkich miłośników podróży, ale też fanów herbaty i planszówek. To aż trzy powody, dla których warto się na nie wybrać.

Klub Podróżników oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, serdecznie zapraszają na wyjątkowe, plenerowe wydarzenie podróżnicze, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 17 lipca, w Parku im. Konstytucji 3go Maja (obok MDK). O godzinie 17.00 rozpocznie się tam spotkanie „Tysiąc szklanek herbaty”, oparte o książkę pod tym samym tytułem, a o 18.30 będzie można wziąć udział w warsztatach etnicznych planszówek. Głównymi bohaterami i prowadzącymi obie te atrakcje będą podróżnicy i autorzy książek – Anna i Robb Mociągowie.

reklama

Uczestnicy spotkania powędrują przez Chiny, Indie i Tybet, na moment zajrzą nawet na Czarny Ląd. Dowiedzą się nie tylko skąd wzięło się słowo „herbata”, jaką wodą zalać zieloną i ile kostek cukru potrzeba na szklaneczkę irańskiej i marokańskiej, ale też po co w tybetańskiej herbacie jest masło, jakiego suszu używają Etiopczycy, po co Marokańczykom mięta i ile kardamonu jest w indyjskim ciaju. Wszystko to w towarzystwie historii, pochodzących z książki "1000 szklanek herbaty" autorstwa Robba Mociąga.

Natomiast od godz. 18.30, nie lada gratka czeka na wszystkich fanów planszówek. Podczas niezwykłych warsztatów uczestnicy zagrają w gry pochodzące z Kenii, Maroka, starożytnego Rzymu, Korei, Islandii, Meksyku, Nowej Zelandii, Indii, Bangladeszu, Liberii, Tajlandii i Arabii Saudyjskiej. Nie zabraknie również gry z Polski, a dokładnie ze wschodu II Rzeczpospolitej.

Spotkanie w parku to pierwsze z cyklu wydarzeń, realizowanych w ramach autorskiego projektu Stowarzyszenia Podróżników "Dalekie i bliskie podróże po literaturze", wyłonionego w konkursie na oddolne inicjatywy mieszkańców. Ich realizacja stanowi część zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Wielkie podróże w małym parku. Biblioteka zaprasza na niezwykłe spotkanie autorskie

Podobne artykuły

Lokalni bohaterowie inspirują młodzież....

Lokalni bohaterowie inspirują młodzież. Zakończył...

14 list.
Dokąd prowadzą ślady lokalnych bohaterów? Już w...

Dokąd prowadzą ślady lokalnych bohaterów? Już w...

3 list.
Wideo: Już jest! Koncert

Wideo: Już jest! Koncert "Z Konopnicką w tle"....

2 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama