środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wyruszyli w podróż przy herbacie i planszówkach

Wyruszyli w podróż przy herbacie i planszówkach
 

W minioną niedzielę, 17 lipca, odbyło się pierwsze spotkanie podróżnicze w ramach autorskiego projektu Stowarzyszenia Podróżników "Dalekie i bliskie podróże po literaturze". Cykl literacko-podróżniczych działań został wyłoniony w konkursie na oddolne inicjatywy mieszkańców, który zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, w ramach Zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas pierwszego projektowego spotkania, które odbyło się w plenerze, w Parku Miejskim im. Konstytucji 3go Maja, jego uczestnicy mogli wysłuchać niezwykle ciekawych historii Robba Maciąga, spisanych w książce „Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na Jedwabnym Szlaku”. Podróżnik opowiadał o swojej 8-miesięcznej podróży, podczas której odwiedził takie miejsca jak: Turcja, Syria, Pamir, Jedwabny Szlak, Iran, Uzbekistan i Chiny. Była to fascynująca opowieść o ludziach, których spotkał, ale także o herbacie, która jest zawsze gorąca, tak jak zaproszenie do domu.

reklama

Robb Maciąg przywiózł ze sobą nie tylko niesamowite historie z podróży, przepiękne zdjęcia z różnych zakątków świata, ale także zestaw etnicznych planszówek, na podstawie których zorganizowane były warsztaty. Uczestnicy mieli możliwość poznać gry z Kenii, Maroka, Starożytnego Rzymu, Korei, Islandii, Meksyku, Nowej Zelandii, Indii, Bangladeszu, Liberii, Tajlandii i Arabii Saudyjskiej.

Kolejne podróżnicze spotkanie zaplanowane zostało na 20 sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku. W międzyczasie, w ramach realizowanej inicjatywy, odbędą się także spotkanie wykładowo-warsztatowe poświęcone śladom Adama Mickiewicza w Wielkopolsce oraz wycieczka śladami wieszcza po naszym województwie.

Realizacja oddolnych inicjatyw mieszkańców stanowi część zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5

Podobne artykuły

Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i...

Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i...

27 wrz.
Książki dla dzieci z Ukrainy

Książki dla dzieci z Ukrainy

4 lip.
Powitaj z nami lato w słowiańskim klimacie....

Powitaj z nami lato w słowiańskim klimacie....

15 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama