niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Krasnal Hałabała uczy dzieci kochać książki i przyrodę. Promocja czytelnictwa w Przedszkolu nr 8 w Turku

Krasnal Hałabała uczy dzieci kochać książki i przyrodę. Promocja czytelnictwa w Przedszkolu nr 8 w Turku - fot.: Przedszkole Samorządowe nr 8
fot.: Przedszkole Samorządowe nr 8 

Czy znacie Krasnala Hałabałę? Ta sympatyczna postać, stworzona przez Lucynę Krzemieniecką jeszcze przed drugą wojną światową, wciąż uczy najmłodszych pozytywnych wzorców – pomagania słabszym i ochrony przyrody. A lektura książki o jego przygodach to świetna okazja do promowania czytelnictwa.

W piątek, 29 lipca, w Przedszkolu Samorządowym nr 8 w Turku, odbyła się właśnie taka impreza promująca czytelnictwo wśród najmłodszych. Po autorskim spotkaniu z prawdziwym pisarzem Jarosławem Klonowskim, przyszedł czas na przybliżenie wszystkim dzieciom postaci słynnego Hałabały, który jest patronem placówki.

reklama

We wspólną podróż zaprosił wszystkie dzieci sam krasnal. Przedszkolaki poznały jego niezwykłe przygody oraz utwory których jest bohaterem. Podczas spotkania rozstrzygnięto również między przedszkolny konkurs plastyczny. Dzieci z przedszkoli numer 4, 5 i 8, po zapoznaniu się z utworem „O słowiku, o gniewie i o kalinowym krzewie”, wykonały prace tematycznie związane z treścią opowiadania. Spośród wielu przepięknych ilustracji nagrodzono rysunki Zosi, Dagmary z przedszkola nr 8 oraz Olgi z przedszkola nr 5. Wyróżnienie otrzymały natomiast Kornelia z przedszkola nr 4, Łucja z przedszkola nr 5 i Gabriela z przedszkola nr 8. Laureatki konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki. Na zakończenie spotkania Krasnal Hałabała przypomniał zebranym, co jest jego ulubionym przysmakiem, a następnie zaprosił wszystkich na smaczny poczęstunek.

Piątkowe zajęcia miały na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, zachęcając tym samym rodziców do czytania dzieciom od najmłodszych lat. Połączone zostały ze spotkaniem adaptacyjnym dla najmłodszych dzieci, które od września rozpoczną swoją wielką przygodę z przedszkolem.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Przedszkole Samorządowe nr 82
fot.: Przedszkole Samorządowe nr 83
fot.: Przedszkole Samorządowe nr 84

Podobne artykuły

Przedszkolaki  w Krainie Zmysłów. Innowacja...

Przedszkolaki w Krainie Zmysłów. Innowacja...

9 czerw.
Dlaczego warto czytać książki? Wiedzą już nawet...

Dlaczego warto czytać książki? Wiedzą już nawet...

25 maj.
Wideo: Turkowskie

Wideo: Turkowskie "Studio Grozy" podbija Łódź....

10 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama