sobota 13 sierpnia 2022

Elwiry, Hipolita, Radosławy

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turkowianie oddali niemal 12 litrów krwi. Kolejna akcja krwiodawców w MDK

Turkowianie oddali niemal 12 litrów krwi. Kolejna akcja krwiodawców w MDK
 

Blisko 12 litrów krwi łącznie oddali krwiodawcy podczas środowej akcji krwiodawstwa w Miejskim Domu Kultury w Turku. Są już też terminy kolejnych zbiórek.

W zbiórce organizowanej przez Środowiskowy Klub Honorowych Dawców Krwi – PCK im. Kard. S. Wyszyńskiego przy Parafii św. Barbary w Turku oraz RCKiK w Kaliszu, uczestniczyło 31 osób. Krew oddało jednak tylko 26 z nich, ponieważ pozostali zostali zdyskwalifikowani z różnych powodów wykluczających taką możliwość. Od krwiodawców pobrano łącznie 11.700 ml pełnej krwi.

reklama

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu ma niemal puste magazyny. Szczególnie potrzebna jest krew grup minusowych, o którą centrum apeluje na swojej stronie internetowej.

Kolejna możliwość pomocy osobom chorym, potrzebującym krwi, nadarza się już w najbliższy weekend – w sobotę 6 sierpnia od godz. 8.30 do 12.30 w Szkole Podstawowej w Galewie. oraz w niedzielę, 7 sierpnia od godz. 9.00 do 12.00 w Domu Strażaka przy ul. 3 maja w Turku. Natomiast kolejna środowa zbiórka krwi w Miejskim Domu Kultury zaplanowana została na 17 sierpnia, od godz. 8.00 do 11.00.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Potrzebna krew grup minusowych. Najbliższa...

Potrzebna krew grup minusowych. Najbliższa zbiórka...

3 sierp.
Minionki powracają! I do kina TUR zapraszają!!!

Minionki powracają! I do kina TUR zapraszają!!!

28 lip.
Już w sobotę jedyny taki Pchli Targ na...

Już w sobotę jedyny taki Pchli Targ na Szachownicy!...

12 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama