Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Indie i Amazonia czekają! Wyrusz w podróż z gośćmi Miejskiej Biblioteki Publicznej

Indie i Amazonia czekają! Wyrusz w podróż z gośćmi Miejskiej Biblioteki Publicznej
 

Do Indii, czy Amazonii? Który kierunek wybieracie? A może oba? Nie ma problemu! W egzotyczne podróże po najciekawszych miejscach na świecie już w najbliższym czasie wyruszymy w towarzystwie doświadczonych globtroterów.

Wszystko w ramach projektu "Dalekie i bliskie podróże po literaturze", realizowanego przez Stowarzyszenie Podróżników z Turku, wyłonionego w ramach konkursu na oddolne inicjatywy mieszkańców organizowanego przez Miejską Biblioteką Publiczną.

reklama

Jako pierwsza z wielbicielami podróży spotka się Joanna Grzymkowska-Podolak, która wspólnie z mężem, Jarosławem, opowie o niezwykłej podróży do Indii. To właśnie na podstawie tej wyprawy powstała książka „Zakochani w świecie. Indie”. Podczas spotkania, które odbędzie się w najbliższą sobotę, podróżnicy podzielą się wiedzą i doświadczeniem z tego fascynującego kraju, a także zaprezentują autorski film, który do tej pory, wyświetlany był na największych festiwalach podróżniczych.

Joanna Grzymkowska-Podolak i Jarek Podolak, czyli „Zakochani w świecie” to operatorsko-dziennikarsko małżeństwo, które większość praktyki zawodowej zdobywało w największych stacjach telewizyjnych w kraju (Polsat, TVN, TVP). W pierwszą samodzielną podróż samochodową wyruszyli do Maroka. Potem spędzili kilka miesięcy z plecakami i kamerą w Indiach. Następnie odwiedzili Malezję i Kambodżą, by znów wrócić do Indii.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 20 sierpnia, o godz. 17.00 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku (ul. Dworcowa 5).

Tydzień po indyjskiej przygodzie, 26 sierpnia, o swojej wyprawie do Amazonii opowie Emil Witt. Podczas spotkania „Amazonia – jak przetrwać i radzić sobie w dziczy” będzie można dowiedzieć się między innymi o realiach życia w prawdziwej dżungli, o tęsknocie za widokiem horyzontu, a także o niezwykłej zdolności Indian - tych żyjących poza cywilizacją - do bycia ciągle tu i teraz - bez martwienia się o przyszłość.

reklama

Prowadzący spotkanie Emil Witt od wielu lat eksploruje amazońską puszczę. Pierwszą wyprawę zorganizował samodzielnie w wieku lat 18, kiedy to wybrał się na 2 miesiące do brazylijskich lasów deszczowych. Od tamtego czasu publikuje reportaże i fotografie w czasopismach takich jak: National Geographic Traveler, Magazyn Podróże oraz Angora.

To spotkanie będzie mieć miejsce 26 sierpnia na godzinę 17.00, również w siedzibie biblioteki. Oba spotkania mają charakter otwarty.

Spotkania są częścią projektu "Dalekie i bliskie podróże po literaturze", realizowanego przez Stowarzyszenie Podróżników w ramach ogłoszonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku konkursu na oddolne inicjatywy mieszkańców.

Realizacja oddolnych inicjatyw mieszkańców stanowi część zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3

Podobne artykuły

To się musiało powieść i się powiodło! Noc...

To się musiało powieść i się powiodło! Noc Bibliotek...

z wczoraj
Noc bibliotek w rytmie disco. Turkowska...

Noc bibliotek w rytmie disco. Turkowska książnica...

28 wrz.
Zacznijmy od marzeń, a wszystko się zdarzy......

Zacznijmy od marzeń, a wszystko się zdarzy......

25 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama