Transport w powiecie – konsultacje trwają

Wczoraj, 11 stycznia, w Urzędzie Miejskim w Turku odbyło się drugie spotkanie samorządowców z powiatu tureckiego poświęcone przyszłości transportu publicznego w powiecie.
W spotkaniu, które miało charakter konsultacyjny, uczestniczyli wójtowie, burmistrzowie z gmin powiatu tureckiego oraz starosta turkowski i prezes spółki PKS-Turek SA. Zebrani dyskutowali nad możliwymi rozwiązaniami transportu publicznego w powiecie po 1 marca bieżącego roku. Wtedy wejdzie w życie ustawa, która nakłada na samorządy lokalne obowiązek organizacji regularnego przewozu osób, a także planowanie i rozwój lokalnej sieci komunikacyjnej.
Uczestnicy spotkania wyrazili wolę określenia stanowisk poszczególnych gmin i powiatu w celu wypracowania optymalnego rozwiązania korzystnego dla mieszkańców wszystkich gmin powiatu tureckiego.
Dominik Szczap – BPI UM w Turku

Marcin Derucki dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB
email: redakcja@turek.net.pl
telefon: 787 77 74 72








