czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

13°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Niezwykły koncert "Z Konopnicką w tle". Już w sobotę czeka nas wyjątkowe wydarzenie

 Niezwykły koncert
 

Pamiętacie projekt, o którym pisaliśmy na początku sierpnia? Pośród wysokich sosen, w unikalnej scenografii ręcznie wyplecionej sceny i pod okiem kompozytorki, aranżerki, instruktorki wokalistyki i muzykoterapeutki Joanny Gogulskiej, przez całe wakacje trwały wokalno-sceniczne warsztaty integracyjne ,,Z Konopnicką w tle”. Czas na podsumowanie. Już w sobotę – koncert!

To będzie wyjątkowe wydarzenie, które jest częścią projektu „Stacja KulTURa w lasach tura. Przystanek Poezja – wokalno-sceniczne warsztaty integracyjne z Konopnicką w tle”. Ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku, w ramach zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście”, Konkurs Inicjatyw Lokalnych, pozwolił na realizacje wyjątkowego dźwiękowo-wizualnego przedsięwzięcia, do którego zaproszono polskie i ukraińskie dziewczęta. Z uwagi na to, że 2022 ogłoszono rokiem Marii Konopnickiej, czuwająca nad ich pracą Joanna Gogulska, skomponowała muzykę do czterech wierszy poetki. Sama Konopnicka związana jest z naszym regionem, okres dzieciństwa i wczesnej młodości spędziła w nieodległym Kaliszu.

reklama

W sobotę, 24 września, zobaczyć i usłyszeć będzie można efekt ciężkiej pracy uczestniczek projektu. Koncert odbędzie się w niezwykłym miejscu, tuż przy ścianie lasu (ul. Chopina 70, za Nadleśnictwem Turek). Zestawienie tej wyjątkowej leśnej scenerii, tematyki projektu, wrażeń wizualnych i pięknie śpiewających dziewcząt, gwarantują niezwykłe widowisko. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, osoby zainteresowane udziałem w imprezie, proszone są o odbiór darmowych zaproszeń. Wejściówki są dostępne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku (ul. Dworcowa 5). Możliwa wcześniejsza rezerwacja telefoniczna pod numerem 63 278 51 34 (Biblioteka).

Zadanie realizowane jest z Konkursu Inicjatyw Lokalnych jako część Zadania ,,Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” w ramach BLISKO - BIBLIOTEKA/ LOKALNOŚĆ/ INICJATYWY/ SPOŁECZNOŚĆ/ KOOPERACJA/ ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Więcej o projekcie przeczytacie tu:

https://www.turek.net.pl/turecki-lifestyle/33412-przystanek-poezja-z-konopnicka-w-tle-trwaja-lesne-warsztaty-wokalne-w-stacji-kul

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

 Niezwykły koncert Z Konopnicką w tle. Już w sobotę czeka nas wyjątkowe wydarzenie

Podobne artykuły

Noc bibliotek w rytmie disco. Turkowska...

Noc bibliotek w rytmie disco. Turkowska książnica...

z wczoraj
Zacznijmy od marzeń, a wszystko się zdarzy......

Zacznijmy od marzeń, a wszystko się zdarzy......

25 wrz.
Narodowe Czytanie po turkowsku. Romantyczny...

Narodowe Czytanie po turkowsku. Romantyczny wieczór...

1 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama