czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak powstaną. Jest chętny na ich budowę

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak powstaną. Jest chętny na ich budowę - fot. stock.adobe.com/sergei
fot. stock.adobe.com/sergei  

- To nie będą mieszkania do kupienia – wyjaśniał na wczorajszej sesji Rady Miasta burmistrz Turku Romuald Antosik. – To będą bloki komunalne, a mieszkania dedykowane mieszkańcom miasta, będziemy wynajmować przez okres 15 lat.

Dzięki determinacji pracowników urzędu, która przełożyła się na pozyskanie dodatkowych 6 milionów złotych z Banku Gospodarstwa Krajowego, budowa bloków jest w ogóle możliwa. Wcześniejsze dofinansowanie z programu rządowego Polski Ład, na skutek inflacji, zamiast pokryć zakładane 85 procent kosztów inwestycji starczyłoby jedynie na 55 procent. W takiej sytuacji miasta nie było by stać na budowę bloków z mieszkaniami komunalnymi.

reklama

Po uzyskaniu dodatkowego finansowania inwestycji, Urząd Miasta ogłosił kolejny przetarg na realizację inwestycji. Pierwszy, jeszcze z marca, z powodu braku ofert pozostał nierozstrzygnięty. Zaraz po nim ogłoszono drugi – wpłynęła jedna oferta z wartością znacznie przewyższającą zakładany na ten cel budżet. Wtedy postanowiono o próbie pozyskania dodatkowych środków. W sierpniu przetarg ogłoszono po raz trzeci. – Wpłynęła oferta od firmy Lepiko sp. z o.o. z Poznania na kwotę 16 787 346,79 złotych. W tej chwili trwa ocena oferty, nie jesteśmy jeszcze związani jakąkolwiek umową – mówił Antosik. – Chciałbym podkreślić też, że będą to mieszkania dedykowane mieszkańcom miasta i to nie ja będę je przyznawał tylko specjalna komisja. Będzie oczywiście podany termin składania tych wniosków, ale na razie dajcie nam czas na dokładną ocenę oferty – zaapelował.

Bodowa bloków z 44 mieszkaniami komunalnymi ma się zakończyć na początku 2024 roku.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Koniec z WF-em na korytarzu! Sala sportowa w...

Koniec z WF-em na korytarzu! Sala sportowa w...

z wczoraj
Do trzech razy sztuka. Czy 6 milionów więcej na...

Do trzech razy sztuka. Czy 6 milionów więcej na...

13 wrz.

"Pod Biało-Czerwoną" w Kawęczynie. Nowy maszt...

19 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama