poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Informują z Certyfikatem. Punkt Informacji Turystycznej w Muzeum wyróżniony czterema gwiazdkami

Informują z Certyfikatem. Punkt Informacji Turystycznej w Muzeum wyróżniony czterema gwiazdkami - fot.: Muzeum Miasta Turku
fot.: Muzeum Miasta Turku 

Wielkopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki, które odbywały się w Baborówku, w powiecie szamotulskim, były też okazją do wręczenia wyróżnień w różnych kategoriach związanych z działalnością turystyczną w Wielkopolsce. Punkt Informacji Turystycznej, działający przy Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, otrzymał najwyższy, 4 gwiazdkowy Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.

Certyfikacja Informacji Turystycznej w Polsce została wprowadzona w 2010 roku. Stanowi ona bardzo ważny element realizowanej przez Polską Organizację Turystyczną polityki zarządzania jakością standardu Polskiego Systemu Informacji Turystycznej i opiera się o 4 kategorie (gwiazdki) w zależności od spełnianych kryteriów.

reklama

Certyfikat dla turkowskiego Muzeum odebrały jego pracownice – Marta Baraniecka i Karolina Wójnowicz. Certyfikat został przyznany na okres dwóch lat, od 4 lipca 2022 roku do 4 lipca 2024 roku.

Organizatorami wrześniowego wydarzenia byli Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Włodzimierz Kaczmarek – Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły, Beata Hanyżak – Starosta Szamotulski oraz Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Muzeum Miasta Turku2
fot.: Muzeum Miasta Turku3

Podobne artykuły

Przyjdź i zagłosuj na swojego faworyta. W...

Przyjdź i zagłosuj na swojego faworyta. W Muzeum...

25 list.
Docenieni przez Ministerstwo Rodziny i Polityki...

Docenieni przez Ministerstwo Rodziny i Polityki...

15 list.
1956 dni w okupowanym Turku - historia pewnej...

1956 dni w okupowanym Turku - historia pewnej ulicy....

22 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama