poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Będzie umowa, będą bloki. Kluczowa inwestycja miejska coraz bliżej realizacji

Będzie umowa, będą bloki. Kluczowa inwestycja miejska coraz bliżej realizacji - fot.: stock.adobe.com/sergei
fot.: stock.adobe.com/sergei  

Po sprawdzeniu oferty złożonej przez firmę Lepiko Sp. z o.o. z Poznania, jest też decyzja. W piątek, 30 września, Urząd Miasta Turku ogłosił wykonawcę inwestycji.

Przypomnijmy, w trwającym, trzecim już przetargu na budowę dwóch bloków z mieszkaniami komunalnymi na Os. Wyzwolenia w Turku, ofertę złożyła firma z Poznania. W czasie obrad zeszłotygodniowej sesji Rady Miasta burmistrz informował o trwającej weryfikacji oferty.

reklama

Po jej sprawdzeniu, zgodnie z zapisami ustawy o zamówieniach publicznych, oferta została zaakceptowana. To oznacza rychłe podpisanie umowy z wykonawcą. W piątek, 30 września, Burmistrz Romuald Antosik złożył też wniosek o udzielenie ostatecznej promesy dofinansowania z Programu Polski Ład. Natomiast w czwartek, 29 września, podpisał umowę na dofinansowanie inwestycji z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Budowa bloków, które mają kosztować 16.787.346,79 złotych, jest coraz bliżej. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. W dwóch blokach powstaną 44 mieszkania dla mieszkańców Turku, którzy spełniają kryteria przydziału mieszkania komunalnego. Bloki maja być gotowe w 2024 roku.


 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Tuliszków. Nowy plac zabaw ucieszy najmłodszych...

Tuliszków. Nowy plac zabaw ucieszy najmłodszych...

25 list.
Mistrzostwo świata w samym sercu Turku. Nowa...

Mistrzostwo świata w samym sercu Turku. Nowa bieżnia...

12 list.
Wideo: Remontu doglądają seniorzy. Jacek...

Wideo: Remontu doglądają seniorzy. Jacek Bogusławski...

8 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama