środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Aktywny koniec września. Europejski Tydzień Sportu w turkowskiej "Jedynce"

Aktywny koniec września. Europejski Tydzień Sportu w turkowskiej
fot.: Dariusz Piotrowski 

BeActive! – pod takim hasłem upłynął ostatni tydzień września na terenie całej Europy. Wszystko z inicjatywy Komisji Europejskiej, która corocznie ogłasza Europejski Tydzień Sportu. W Turku realizacji tego przedsięwzięcia, już po raz szósty, podjęło się Stowarzyszenie Kopernik Plus, działające przy Szkole Podstawowej nr 1.

Europejski Tydzień Sportu ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści. Operatorem krajowym inicjatywy jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, które dostarcza organizatorom wydarzeń liczne gadżety będące pamiątką z udziału w ETS.

reklama

Stowarzyszenie Kopernik Plus zorganizowało codziennie wydarzenia, w których liczny udział brali uczniowie szkoły oraz ich rodzice. Były gry i zabawy, mecze, turnieje oraz rajd rowerowy. Zwieńczeniem ETS był Rodzinny Turniej Trójek Siatkarskich, w którym spotkały się trzy pokolenia sportowców.
Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Europejskiego Tygodnia Sportu należą się Tureckiej Izbie Gospodarczej, Piekarni Muchlin, Flokk Polska, Sun-Garden Polska oraz Jackowi Wzorkowi.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Dariusz Piotrowski2
fot.: Dariusz Piotrowski3
fot.: Dariusz Piotrowski4
fot.: Dariusz Piotrowski5
fot.: Dariusz Piotrowski6
fot.: Dariusz Piotrowski7
fot.: Dariusz Piotrowski8

Podobne artykuły

Była gra miejska, świeczkowisko i strzelanie z...

Była gra miejska, świeczkowisko i strzelanie z łuku....

30 list.
Chcą oddychać czystym powietrzem! Samorząd...

Chcą oddychać czystym powietrzem! Samorząd...

28 list.
Młodzi e-liderzy z

Młodzi e-liderzy z "Jedynki". Dzieci z Turku wzięły...

24 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama