środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

We wrześniu turkowianie oddali ponad 40 litrów krwi. Kolejne zbiórki już w październiku

We wrześniu turkowianie oddali ponad 40 litrów krwi. Kolejne zbiórki już w październiku
 

Ponad czterdzieści litrów krwi udało się zebrać podczas dwóch wrześniowych akcji poboru krwi w Turku! To świetna wiadomość, krwiodawców w naszym mieście ciągle przybywa!

Co drugą środę, w Miejskim Domu Kultury w Turku odbywają się regularne akcje poboru krwi, organizowane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz Środowiskowy Klub HDK - PCK im. Kardynała S. Wyszyńskiego, działający przy parafii św. Barbary. Honorowy patronat nad nimi objął Burmistrza Miasta Turku.

reklama

Wrześniowe zbiórki miały miejsce 14 i 28 dnia miesiąca. Łącznie zgłosiło się na nie 96 osób chętnych do oddania krwi. Ostatecznie po weryfikacji, 5 osób nie zostało dopuszczonych do donacji (np. z powodu zbyt niskiej hemoglobiny). Łącznie krwiodawcy w Turku oddali 40,050 ml krwi.

Kolejna akcja krwiodawstwa odbędzie się w środę, 12 października, w godzinach od 8.00 do 12.00, w Miejskim Domu Kultury w Turku.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Prawie o 50 litrów więcej w banku. Bilans...

Prawie o 50 litrów więcej w banku. Bilans...

30 list.
Zatańcz z żywiołem! Trwa nabór do grupy...

Zatańcz z żywiołem! Trwa nabór do grupy Tancerzy...

25 list.
Tańcz, bo jesteś! Warsztaty taneczne z...

Tańcz, bo jesteś! Warsztaty taneczne z Aleksandrą...

17 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama