poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Pierwszaki z "Piątki" już po ślubowaniu! Uroczysta chwila w życiu najmłodszych uczniów

Pierwszaki z
fot.: Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku 

„Idą pierwszaki – dawne maluchy/ Jeden za drugim, te same zuchy./ Z bijącym sercem staja przed szkołą/ Jak im tu będzie? Chyba wesoło!” W czwartek, 29 września, 138 pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku uczestniczyło w uroczystości ślubowania.

Zaproszonych gości powitała Natalia Gajewska, przedstawicielka samorządu uczniowskiego. W tak szczególnej chwili najmłodszym uczniom szkoły towarzyszyli bowiem rodzice, dziadkowie i inni członkowie rodzin. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali oprawę artystyczną. Dzieci wykazały się wiedzą i poczuciem humoru. Odpowiadając na zadawane pytania i śpiewając piosenki, z każdą chwilą udowadniali, że zasłużyli na miano uczniów.

reklama

Najważniejszą częścią uroczystości było złożenie ślubowania. Uczniowie ślubowali sumiennie wywiązywać się z obowiązku szkolnego, strzec dobrego imienia szkoły, postępować według zasad dobrego wychowania oraz być patriotą i godnym obywatelem naszej Ojczyzny.

Dyrektorka szkoły, Zdzisława Kośla, pasowała dzieci na uczniów klas pierwszych i życzyła im powodzenia w edukacji szkolnej. Dzieci pozostawiły też symboliczny ślad przy swoich imionach w postaci odciśniętego na tarczach klasowych palca.

Na zakończenie wszystkim nowo mianowanym wręczono uczniom pamiątkowe dyplomy i pamiątki przygotowane przez Dyrekcję, Radę Rodziców oraz Rodziców. Program uroczystości przygotowali wychowawcy i nauczyciele wspomagający klas pierwszych.

 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku2
fot.: Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku3
fot.: Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku4
fot.: Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku5
fot.: Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku6
fot.: Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku7
fot.: Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku8

Podobne artykuły

Ze skrzata na przedszkolaka. Uroczyste...

Ze skrzata na przedszkolaka. Uroczyste pasowanie w...

24 list.
20 lat owocnej współpracy. Turek i Wiesmoor...

20 lat owocnej współpracy. Turek i Wiesmoor świętują...

14 list.
Zapalili znicze pamięci. Uczniowie SP nr 5...

Zapalili znicze pamięci. Uczniowie SP nr 5 wzięli...

25 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama