środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Szpital w Turku dostanie pieniądze na podwyżki dla pracowników

Szpital w Turku dostanie pieniądze na podwyżki dla pracowników - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku 

Najbardziej zadłużone szpitale w Wielkopolsce otrzymają dodatkowe pieniądze z Ministerstwa Zdrowia. Przeznaczą je na podwyżki dla pracowników. Wśród wytypowanych 16 placówek znalazł się też szpital w Turku.

- Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o wprowadzeniu dodatkowego mechanizmu finansowego na okres 10 miesięcy – mówi dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, Agnieszka Pachciarz. – Są to pieniądze dla szpitali, które mają największy problem z realizacją zobowiązań wobec personelu.

reklama

Nie wiadomo jeszcze jaka będzie kwota dofinansowania dla poszczególnych placówek, mają to być jednak ustalenia indywidualne.

W ubiegłym tygodniu, podczas Sesji Rady Powiatu, dyrektor SP ZOZ Krzysztof Sobczak, prezentując ocenę sytuacji finansowo-ekonomicznej turkowskiej lecznicy, stwierdził, że na 70 możliwych punktów, szpital otrzymał 10. Zapytany przez radną Zofię Gruszczyńską stwierdził, że „ocena ta nie różni się od ocen z lat poprzednich i jest uzależniona od bieżącej sytuacji ekonomiczno-finansowej placówki”.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Nie będę uprawiał fikcji. Burmistrz Antosik o...

Nie będę uprawiał fikcji. Burmistrz Antosik o swoim...

5 grudz.

"Wszyscy jesteśmy za tym, żeby ten szpital...

2 grudz.

"Nie będziemy lukrować, ani zamiatać pod dywan"....

24 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama