wtorek 18 czerwca 2024

Elżbiety, Marka, Pauli

reklama

Wycisza, koi i stymuluje. Sala Doświadczania Świata w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku

Wycisza, koi i stymuluje. Sala Doświadczania Świata w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku  - fot.: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Turku
fot.: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Turku 

Projektor kolorowych obrazów, emiter zapachów, panele sensoryczne, sensoryczny podświetlany stolik wodny, światłowody, kolumna wodna, urządzenie nagłaśniające czy magiczna kula UV robiły wrażenie nawet na obecnych na jej otwarciu samorządowcach. W poniedziałek, 24 października w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku uroczyście zadebiutowała nowocześnie wyposażona Sala Doświadczania Świata.

Już od 1993 roku Telewizja Polska jest organizatorem akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom”. Przez ten czas ponad 30 milionów złotych trafiło do najbardziej potrzebujących dzieci. Dochód ze specjalnego bloku reklamowego wyemitowanego 25 grudnia 2021 roku w TVP1, tuż po głównym wydaniu „Wiadomości”, wyniósł 1 165 000 złotych, a pieniądze były przeznaczone między innymi na wyposażenie sal rehabilitacyjnych, terapeutycznych oraz dydaktycznych (m.in.: do terapii integracji sensorycznej, do komunikacji alternatywnej, logopedycznej, doświadczania świata, do zajęć wczesnego wspomagania oraz do terapii ruchowej). Właśnie tak przyznane 20 tysięcy złotych wykorzystała turkowska Poradnia, która w listopadzie ubiegłego roku znalazła się na liście 68 beneficjentów 29. edycji akcji TVP „Reklama dzieciom”.

reklama

Sala Doświadczania Świata ma służyć dzieciom niepełnosprawnym, zagrożonym niepełnosprawnością, ale również zdrowym, np. grupom przedszkolnym. Jej atmosfera i możliwości – zaciemnienie, oddziaływanie na wszystkie zmysły światłem, dźwiękiem, zapachem, dotykiem, wycisza dzieci,a jednocześnie delikatnie je stymuluje.

Podczas drugiej części uroczystości Mateusz Bukowski, dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu, wiceminister Ryszard Bartosik wraz z Kierownikiem Biura Powiatowego ARiMR w Turku Jan Smak przekazali na rzecz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej laptopy, które posłużą w pracy dydaktycznej kadrze placówki.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
fot.: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Turku4
5
6
7
8
9
Podobne artykuły
Umowy na rewitalizację zbiorników wodnych w...

Umowy na rewitalizację zbiorników wodnych w Tuliszkowie i Piętnie...

15 czerw.
Magiczna Chatka TO NIE TYLKO SALA ZABAW, TO...

Magiczna Chatka TO NIE TYLKO SALA ZABAW, TO MIEJSCE KREATYWNEGO ROZWOJU!

13 maj.
Dopisała pogoda, dopisała frekwencja. Dzieci,...

Dopisała pogoda, dopisała frekwencja. Dzieci, młodzież i rodzice na...

1 maj.
W Gminie Władysławów powstanie Środowiskowy...

W Gminie Władysławów powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy....

1 maj.
Władysławów pierwszą gminą z takim...

Władysławów pierwszą gminą z takim obiektem! Street workout już...

12 kw.
PGKIM: Mamy środki na geotermię w Turku!...

PGKIM: Mamy środki na geotermię w Turku! Umowa na dofinansowanie...

26 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama