niedziela 05 luty 2023

Agaty, Filipa, Justyniana

-2°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Już jest! Koncert "Z Konopnicką w tle". Przypomnijmy sobie ten niezwykły wrześniowy wieczór

Wideo: Już jest! Koncert
 

Pamiętacie wrześniowy koncert, wieńczący projekt „Z Konopnicką w tle”? To był niezwykły, skłaniający do refleksji wieczór. W oryginalnej scenerii, bliskości wypełnionego odgłosami natury lasu, zgromadziliśmy się, żeby poobcować z tym, co w codziennej gonitwie tak łatwo umyka. Teraz ci, którzy na koncercie byli, mogą go sobie powspominać, a ci którzy jeszcze nie widzieli – wreszcie zobaczyć i posłuchać. Właśnie ukazało się oficjalne wideo z tego wydarzenia!

Projekt spotkał się z żywym odbiorem śpiewających dziewcząt, zarówno z Polski jak i Ukrainy, które przez całe wakacje ćwiczyły pod czujnym okiem Joanny Gogulskiej, kompozytorki, aranżerki i instruktorki wokalistyki. Koncert składał się z trzech części. Pierwsza została skomponowana z utworów turkowskiego poety, Lecha Lamenta, druga – z poezji Marii Konopnickiej. Do wszystkich muzykę stworzyła Joanna Gogulska. Trzecia część to kilka przebojów z klasyki polskiego rocka. Niezwykły wieczór poprowadziła Hanna Kubacka-Kujawińska.

reklama

W oczekiwaniu na obiecaną powtórkę dla szerszej publiczności, zobaczcie i posłuchajcie tego, wieńczącego lato 2022, leśnego koncertu.

Koncert "Przystanek Poezja z Konopnicką w tle" odbył się 24.09.2022 r na Stacji KulTURa w Lasach TURa. Projekt realizowany był w ramach Konkursu Inicjatyw Lokalnych ogłoszonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku jako część Zadania ,,Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” w ramach Programu BLISKO – BIBLIOTEKA/ LOKALNOŚĆ/ INICJATYWY/ SPOŁECZNOŚĆ/ KOOPERACJA/ ODDOLNOŚĆ, którego operatorem było Narodowe Centrum Kultury w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Fotele, pikniki i wycieczki! Niecodzienne...

Fotele, pikniki i wycieczki! Niecodzienne licytacje...

26 st.
Po prostu przyjdźcie potańczyć! Roztańczone...

Po prostu przyjdźcie potańczyć! Roztańczone ferie w...

26 st.
Zaprogramuj ferie! Bezpłatne zajęcia z...

Zaprogramuj ferie! Bezpłatne zajęcia z programowania...

24 st.

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama