Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

sobota 28 stycznia 2023

Agnieszki, Kariny, Lesława

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Tego dnia misie przyszły do przedszkola. Święto Pluszowego Misia u Krasnala Hałabały

Tego dnia misie przyszły do przedszkola. Święto Pluszowego Misia u Krasnala Hałabały - fot.: Przedszkole Samorządowe nr 8 w Turku
fot.: Przedszkole Samorządowe nr 8 w Turku 

25 listopada pluszowy miś skończył oficjalnie 120 lat. Tego dnia właśnie podczas polowania prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt ocalił życie małego niedźwiadka. Na podstawie opowieści powstał komiks, a potem zabawka, która na zawsze w sercu każdego dziecka zajmuje szczególne miejsce. Pluszowy miś – powiernik tajemnic i smutków, wierny towarzysz nocnych ciemności… ktoś bez kogo nie wyobrażamy sobie dziecięcego pokoju.

O święcie misia nie zapomniały  dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 8 w Turku. Już w czwartek, 24 listopada trzy grupy uczestniczyły w spotkaniu zorganizowanym przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Turku. Najmłodsi poznali bajkę, której bohaterem był wędrujący w poszukiwaniu „dobrego serduszka” niedźwiadek. Dzieci miały też możliwość układania misiowych puzzli z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz wykonania portretu misia Stefana, którego wcześniej odnalazły wśród bibliotecznych regałów.

reklama

W piątek każdy z najmłodszych przyszedł do przedszkola ze swoim „milutkim przyjacielem”. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Tego dnia dzieci poznały historię pluszowego misia, oglądały bajki, bawiły się przy piosenkach, brały udział w zabawach ruchowych, konkursach i zgadywankach. Degustowały różne rodzaje miodu i  wykonywały prace plastyczne. Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu Krasnala Hałabały był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Przedszkole Samorządowe nr 8 w Turku2
fot.: Przedszkole Samorządowe nr 8 w Turku3
fot.: Przedszkole Samorządowe nr 8 w Turku4

Podobne artykuły

Jest taki święty co rozdaje dzieciom prezenty!...

Jest taki święty co rozdaje dzieciom prezenty!...

28-12-2022
Grudzień rozpoczęły w teatrze! Dzieci z Turku...

Grudzień rozpoczęły w teatrze! Dzieci z Turku na...

02-12-2022
Pasowanie  w przedszkolu u Krasnala Hałabały

Pasowanie w przedszkolu u Krasnala Hałabały

19-10-2022

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama