Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

sobota 28 stycznia 2023

Agnieszki, Kariny, Lesława

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Grudzień rozpoczęły w teatrze! Dzieci z Turku na wycieczce w Kaliszu

Grudzień rozpoczęły w teatrze! Dzieci z Turku na wycieczce w Kaliszu - fot.: Przedszkole Samorządowe nr 8 w Turku
fot.: Przedszkole Samorządowe nr 8 w Turku 

Pierwsza w życiu podróż bez rodziców – to była nie lada przygoda. Właściwie podwójna, bo drugą przeżyły oglądając spektakl na deskach sceny kaliskiego teatru. Dzieci z dwóch oddziałów Przedszkola Samorządowego nr 8 rozpoczęły grudzień od wyjazdu do Kalisza.

Zanim dzieci wsiadły do autokaru dowiedziały się, że wizyta w teatrze to swego rodzaju święto, które warto podkreślić właściwym zachowaniem. Niesamowitym doświadczeniem była już sama jazda. Olbrzymia widownia i scena zrobiły na małych przedszkolakach wielkie wrażenie.

reklama

Kostiumowy „Kopciuszek” Jewgienija Szwarca w reżyserii dyrektora teatru Bartosza Zaczykiewicza, zabrał wszystkich w niezwykłą podróż do Bajkowego Królestwa, gdzie od bardzo, bardzo dawna nie wydarzyło się nic niezwykłego, nad czym bardzo boleje stary Król. By zaradzić brakowi czarownych wydarzeń, postanawia zorganizować wielki, uroczysty bal, który staje się okazją dla biednego Kopciuszka, aby odmienić swój los.

„Kopciuszek” to nie tylko popularna historia biednej sierotki, ale też przezabawna historia tęsknoty za magią i dawnymi zwyczajami. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzaną bajkę. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Grudzień rozpoczęły w teatrze! Dzieci z Turku na wycieczce w Kaliszu - fot.: Przedszkole Samorządowe nr 8 w Turku

Podobne artykuły

Jest taki święty co rozdaje dzieciom prezenty!...

Jest taki święty co rozdaje dzieciom prezenty!...

28-12-2022
Wychowankowie SOSW w Turku na grudniowej...

Wychowankowie SOSW w Turku na grudniowej wycieczce...

20-12-2022
Tego dnia misie przyszły do przedszkola. Święto...

Tego dnia misie przyszły do przedszkola. Święto...

28-11-2022

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama