Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

sobota 28 stycznia 2023

Agnieszki, Kariny, Lesława

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

I ty możesz pomóc potrzebującym! Podaruj komuś ciepły obiad!

I ty możesz pomóc potrzebującym! Podaruj komuś ciepły obiad! - fot.: Shutterstock
fot.: Shutterstock 

Grudzień to taki szczególny miesiąc, w który dzieją się prawdziwe cuda. W ubiegłym tygodniu w turkowskich sklepach pojawili się wolontariusze z Pogotowia Świętego Mikołaja, już w najbliższy weekend kiermasze charytatywne odbędą się w Malanowie i Przykonie. A turkowski hostel Barbórka zaprasza wszystkich, którzy małe cuda chcieliby robić, do udziału w akcji „Podziel się posiłkiem”. Akcja ruszyła w piątek, 2 grudnia.

To już kolejna odsłona corocznej akcji „Barbórki”. Na czym polega? Każdy kto chciałby zrobić coś dla głodnego bliźniego może zapłacić za zestaw obiadowy, lub choćby za zupę, a paragon przypiąć do specjalnej tablicy korkowej, umieszczonej obok kasy. Osoba potrzebująca może z kolei „poczęstować się” wykupionym obiadem. Koszt dobrego uczynku nie jest wysoki – dwudaniowy obiad z kompotem kosztuje około 20 złotych, sama zupa 6 złotych.

reklama

Czasy są ciężkie, szczególnie dla samotnych i starszych osób. Może warto te pieniądze przeznaczyć na pomoc potrzebującym bliźnim? Może będzie to dla nich powód do uśmiechu, który rozjaśni grudniowe mroki… wszak już za rogiem świąteczne cuda.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

I ty możesz pomóc potrzebującym! Podaruj komuś ciepły obiad!

Podobne artykuły

Krwiodawcy z Górnika oddali niemal 14,5 litra...

Krwiodawcy z Górnika oddali niemal 14,5 litra krwi....

10 st.
Skąd bierze się węgiel? Spotkanie...

Skąd bierze się węgiel? Spotkanie przedszkolaków z...

09-12-2022
Twoja krew ratuje życie! Wielka akcja poboru...

Twoja krew ratuje życie! Wielka akcja poboru krwi w...

16-11-2022

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama