niedziela 02 kwietnia 2023

Franciszka, Malwiny, Władysława

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turkowianie, do mioteł! Znamy termin wiosennych porządków w mieście!

Turkowianie, do mioteł! Znamy termin wiosennych porządków w mieście!
 

Pamiętacie jeszcze wspólne miejskie aktywności zwane czynami społecznymi? Sadzenie kwiatów na rynku, zamiatanie ulic, przycinanie drzew, grabienie liści… wspólna praca przynosiła realne efekty! Do tej tradycji postanowili nawiązać włodarze naszego miasta i ogłosili właśnie wielkie wiosenne porządki w Turku. Już 20 i 21 marca bierzemy się do pracy! 

Burmistrz i turkowianie biorą się za sprzątanie!

Kto będzie sprzątał w mieście? Jak się okazuje – wszyscy. Od dwulatków, przez przedszkolaki, uczniów, burmistrza i jego zastępców, kierowników i pracowników Urzędu Miejskiego oraz dyrektorów i pracowników miejskich jednostek, tj. Muzeum Miasta Turku, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Domu Kultury oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji! Każdy oczywiście według swoich możliwości!

Co trzeba posprzątać? Chodniki, skwery, żywopłoty, place, parki, deptaki, na których zalegają śmieci: opakowania po jedzeniu na wynos, butelki po alkoholu, papierosy i mnóstwo innych odpadów. Wiele z nich tkwi w żywopłotach, wokół krzewów i ławek, a nawet w donicach z roślinnością, szpecąc okolicę.

reklama

Zamiast topić Marzannę, posprzątaj miejską fontannę!

Sprzątanie miasta odbywać się ma według przygotowanego wcześniej planu. A ten uzależniony jest od pogody. Jeśli nie spłata figla, to 20 marca na sprzątanie wyruszą przedszkolaki i uczniowie oraz pracownicy OSiR. Natomiast 21 marca sprzątać będą dzieci ze żłobka oraz władze miasta z pracownikami urzędu i instytucji kultury.
W potrzebne do sprzątania worki i rękawice wszystkich ma zaopatrzyć PGKiM, które zajmie się również odbiorem zebranych śmieci i dostarczeniem ich do ZUOK Orli Staw.

Ty też możesz przyłączyć się do wiosennych porządków! W celu zaopatrzenia w worki i rękawice zgłoś się do Wydziału Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego w Turku (pokój nr 20) lub zadzwoń pod numer 63 278 61 79.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

reklama
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Turkowianie, do mioteł! Znamy termin wiosennych porządków w mieście!
Podobne artykuły
Sprzątanie pod okiem burmistrza. Wiosenne...

Sprzątanie pod okiem burmistrza. Wiosenne porządki w Turku ruszyły pełną...

21 mrz.
PGKIM: Starosta powinien wydać pozwolenie na...

PGKIM: Starosta powinien wydać pozwolenie na budowę geotermii

9 mrz.
Dziesięć procent mniej, czyli jak polityka...

Dziesięć procent mniej, czyli jak polityka zdominowała zdrowy rozsądek....

23 lt.
PGKiM: Dzisiaj w Turku doszło do dwóch awarii...

PGKiM: Dzisiaj w Turku doszło do dwóch awarii wodociągu, przy ulicach...

18 lt.
Wideo: W nocy wichury, rankiem powódź... Awaria...

Wideo: W nocy wichury, rankiem powódź... Awaria wodociągu na...

18 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama