czwartek 20 czerwca 2024

Bogny, Rafaeli, Rafała

reklama

Powstają bloki z mieszkaniami komunalnymi

Powstają bloki z mieszkaniami komunalnymi
 

Na Osiedlu Wyzwolenia nieprzerwanie trwa budowa dwóch bloków komunalnych. Prace weszły w etap wykończeniowy wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Miasto Turek buduje dwa bloki z 44 mieszkaniami komunalnymi, w tym z dwoma mieszkaniami dostosowanymi dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynki są podpiwniczone, a mieszkania znajdują się na czterech kondygnacjach (parter i trzy piętra). Będą to lokale komunalne o powierzchni od 35 do 70 m2.

reklama

Budowa znajduje się na etapie wykończeniowym. W mieszkaniach zrobione zostały wszystkie instalacje: wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania i ciepłej wody oraz elektryczne. Na klatkach stanęły skrzynki licznikowe energii elektrycznej. Do niektórych lokali zamontowane zostały już drzwi wejściowe. Z kolei w innych wykonywane są wylewki.

Prace cały czas trwają także na zewnątrz. Jeden z budynków jest już w całości ocieplony i ma zrobioną elewację. W drugim natomiast trwają prace związane z ociepleniem i częściowo wykonana jest elewacja.

Prace mają zakończyć się do czerwca 2024 r. Budowa ma kosztować 16.787.346,79 zł. Inwestycja w 90% finansowana jest z programów rządowych, a w 10% z budżetu miasta.

W międzyczasie ogłoszone zostaną zasady przydziału tych mieszkań komunalnych i składania wniosków. Nowe mieszkania powstają dla rodzin, których dochody nie pozwalają na kupno własnego mieszkania.

materiał prasowy nadesałny

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Podobne artykuły
Najstarsza apteka w Turku ma 200 lat

Najstarsza apteka w Turku ma 200 lat

31 maj.
Miasto rozpoczyna przyjmowanie wniosków na...

Miasto rozpoczyna przyjmowanie wniosków na przydział mieszkań w...

16 maj.
Burmistrz i radni złożyli ślubowanie....

Burmistrz i radni złożyli ślubowanie. Inaugurująca IX Kadencji Rady...

7 maj.
Miasto ogłasza kolejne konsultacje społeczne...

Miasto ogłasza kolejne konsultacje społeczne w sprawie najmu mieszkań...

18 mrz.
Dla zahamowania wzrostu cen. Miasto Turek i...

Dla zahamowania wzrostu cen. Miasto Turek i PGKiM stworzą wspólny...

15 mrz.
Nabór wniosków na fotowoltaikę

Nabór wniosków na fotowoltaikę

5 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama